Bıçaklı Saldırgan Tel Aviv’de Dehşet Saçtı

İsrail’in Tel Aviv kentinde bir Filistinli, bindiği otobüsteki 11 kişiyi bıçakladı. İsrail polisi, kaçmaya çalışan saldırganı bacağından vurdu.

İsrail’in El Aksa Camisi’ne yönelik tacizlerine tepki olarak geçen yıl başlayan ‘yalnız kurt’ saldırıları, bir ay aradan sonra Tel Aviv’e geri döndü. Batı Şeria’da yaşayan 23 yaşındaki Hamza Muhammed Matruk, dün bindiği otobüste şoför dahil 11 kişiyi bıçakladı. Yolculardan 5’ini ağır yaralayan Matruk, Maariv Köprüsü yakınlarında gerçekleştirdiği saldırı sonrasında olay yerinden kaçmaya çalışırken polis tarafından bacağından vurularak yakalandı.

İsrail Emniyet Müdürlüğü Basın Sözcüsü Micky Rosenfeld, otobüs saldırısını ‘terör eylemi’ olarak tanımlarken, saldırının ardından kentteki güvenlik önlemlerinin artırıldığını kaydetti. Tel Aviv ve Batı Şeria, geçtiğimiz yıl sonlarında art arda Filistinlilerin düzenlediği benzer saldırılara sahne olmuştu. Son olarak Doğu Kudüs’te 2 Filistinli satır ve silahlara baskın düzenledikleri sinagogda 4 kişiyi öldürmüş, 8 kişiyi de yaralamıştı.

İşte saldırı anını gösten  güvenlik kamerası görüntüleri:

Hamas’tan övgü

Hamas siyasi büro üyelerinden İzzet er-Rışk sosyal paylaşım ağı Twitter’daki hesabından yaptığı açıklamada, “Tel Aviv’de Siyonistlere düzenlenen saldırı, kahramanca ve cesurca bir eylemdir. Bu olay, işgalcinin suçlarına, Filistin halkına yönelik terör eylemlerine doğal tepkidir” dedi.

4 Comments