Bizim Hanımın Kitabında Bu Var!

WHBRITAIN2019_1331774520 Beyaz Saray basın sözcüsü Jay Carney, Çarşamba günü düzenlenen bir basın brifingi sırasında gazetecilerden birinden gelen bir soruyu cevaplarken lafı eşi Claire Shipman’ın kitabına getirdi.

NY Daily News’un haberine göre Carney, kendisini dinleyen gazetecilerden birinin Başkan Barack Obama’nın fazla mesai ücreti çabasının kadınlara yardımcı olup olmayacağı yönünde sorduğu bir soru karşısında eşinin “Womenomics: Write Your Own Rules for Success” (Başarın için kendi kurallarını yaz)

isimli kitabına atıfta bulundu.

Soru karşısında erkeklere göre kadınların asgari ücretli işlerde daha çok çalışma eğiliminde olduğunu dolayısıyla kadınların erkeklerden daha çok etkilenebileceklerini belirten Carney, sonrasında da eşinin kitabına atıfta bulundu.

Bu arada Carney, eşinin kitabının konuya daha hakim olmasına yardımcı olmasından dolayı kitap bahsini açtığını belirtti.

Carney’nin eşinin kitabının bahsi geçmesi üzerine gülüşmeye başlayan odadaki gazeteciler, Carney’ye söz konusu kitap Amazon’da satılıyor mu diye sordular.

6 Comments