Blatter 78 yaşındaki Yaniden FIFA Başkanlığına Aday!

Sepp_Blatter_2576177bBrezilya’daki Dünya Şampiyonası öncesi Sao Paulo’da düzenlenen FIFA kongresinde yaş haddi ve görev süresinin sınırlandırılması teklifi oy çokluğuyla reddedildi. FIFA Başkanı Blatter yeniden aday olacağını açıkladı.
FIFA Başkanı 78 yaşındaki İsviçreli Sepp Blatter, Sao Paulo’daki kongrede, “Size şunu söyleyeyim, görevim daha bitmedi” şeklinde konuştu. “Sizleri daha ileriye taşımaya hazırım” diyen Blatter, “Yeni bir FIFA inşa edeceğiz” ifadesini kullandı.
FIFA Başkanı Blatter’in yeniden aday olacağının sinyallerini vermesi UEFA içinde tepkiye yol açmıştı. Avrupalı yöneticiler, FIFA’nın kötü imajından Blatter’i sorumlu tutuyor.
Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği FIFA, Brezilya’daki Dünya Şampiyonası öncesi Sao Paulo’da düzenlenen FIFA kongresinde kendi başarısını kutlamak istiyordu. Tıpkı geçmişte de sık sık yaptığı gibi. Ancak geçen aylarda yolsuzluk iddiaları nedeniyle FIFA’ya karşı oluşan olumsuz atmosfer, bunu mümkün kılmadı. FIFA 2022 Dünya Futbol Şampiyonası’nın Katar’da yapılacak olmasıyla ilgili ortaya çıkan yolsuzluk iddialarının yankıları sürüyor.
78 yaşındaki İsviçreli Sepp Blatter, Sao Paulo’daki kongrede, Asya Futbol Konfederasyonu ile yaptığı görüşmede, eleştirileri yapanların hedefinin sadece şampiyonayı değil aynı zamanda çok güçlü olduğu için FIFA’yı çökertmek olduğu uyarısında bulunmuştu. Blatter FIFA üyelerine, birlik olma ve birliği devam ettirme çağrısı yapmıştı.

 

 

38 Comments

Leave a Comment