Bombacı Suçlu Bulundu Ömür Boyu Hapis mi Yoksa İdam mı Edilecek?

kkkkBoston maratonuna bombalı saldırı düzenlemekten yargılanan Dzhokhar Tsarnaev jüri tarafından suçlu bulundu. Jüri, Tsarnaev’in kendisine yönelik 30 suçlamanın tamamında suçlu olduğuna karar verdi. Tsarnaev’in ömür boyu hapis mi yatacağı yoksa idam mı edileceğine daha karar verilmedi.

Jürinin kararı karşısında tepki göstermediği belirtilen Dzokhar Tsarnaev, aralarında terörizm ve kitle imha silahı kullanmanın da yer aldığı 30 ayrı suçu kabul etmemişti.

Dzhokhar Tsarnaev, Boston Maratonu’na yönelik saldırıyı ağabeyi Tamerlan ile birlikte gerçekleştirmişti. Tsarvaev kardeşlerin Boston’da 23 bin kişinin katılımıyla düzenlenen maratonun bitiş çizgisi yakınlarında, sırt çantalarında getirdikleri düdükle tencere içinde hazırlanmış bombaları 10 saniye arayla patlatmışlardı. 3 kişinin ölümüne, 240’tan fazla kişinin yaralanmasına yol açmıştı.

Saldırının ardından düzenlenen operasyonlarda, Dzokhor’un abisi Tamerlan öldürülmüş, Dzokhar ise saklandığı bir tekne içinde ağır yaralı olarak yakalanmıştı.

3 Comments

 • Institutional Repository Reply

  06 January 2021 at 13:35

  … [Trackback]

  […] Read More to that Topic: istanbulpost.com.tr/bombaci-suclu-bulundu-omur-boyu-hapis-mi-yoksa-idam-mi-edilecek/ […]

 • mo thay be gai Reply

  07 January 2021 at 03:33

  … [Trackback]

  […] Read More Information here to that Topic: istanbulpost.com.tr/bombaci-suclu-bulundu-omur-boyu-hapis-mi-yoksa-idam-mi-edilecek/ […]

 • dumps pin shop 2021 Reply

  26 February 2021 at 18:04

  … [Trackback]

  […] Information on that Topic: istanbulpost.com.tr/bombaci-suclu-bulundu-omur-boyu-hapis-mi-yoksa-idam-mi-edilecek/ […]

Leave a Comment