Boşanmayı Önlemenin Yedi Sihirli Yolu

Sad girl with her fighting parents in the background; Shutterstock ID 91946261; PO: aol; Job: production; Client: droneUzmanlara göre boşanmayı önleminin 7 önemli yolu bulunuyor. Uzmanlar, bunlara ilişkin şu tavsiyelerde bulunuyor:

 
1 hataya karşılık 5 iyi şey; Araştırmalar, evliliğin istikrarlı olması için yapılan her bir hata için beş güzel şey yapılması gerektiğini ortaya koyuyor. Çiftlerin birbirlerine karşı yaptıkları hatalı davranışların risk oluşturmaması için her bir hataya karşılık olarak 5 pozitif davranış sergilenmesi gerekiyor.

*Standartlarınızı yüksek tutun; Birçok insan evlilikte standartlarını yüksek tuttuğu için eleştiriliyor. Bunun aksine standartları yüksek tutmak gerek. ‘Daha fazla isteyen daha fazlasına sahip olur. İkinci sınıf evliliğin kabul edilmemesi gerekiyor. Evlilikte kalite, karşılıklı saygı, romantizm gibi özellikler arayan idealist standartları olanlar sonunda bu tür evlilik yaparlar. Ancak düşük standartları olan kadın ve erkeklerin ise bu özellikleri barındırmayan sıradan evlilikleri olur. Ne kadar fazla tatmin edici ve daha iyi ilişki peşinde olursanız o özlemini duyduğunuz ilişkiyi yaşama şansınız da yüksek olur.

* Arkadaş ve akrabalarınıza yakın olun; Günümüz evlilikleri iki kişilik müesseseye dönüştü. Çiftlerin tüm destek ve ilgisi sadece birbirlerinden bekler hale geldiği tehlikesidir. Çiftlerin her şeyi birbirlerinden bekler olmaları hiç realistik ve sağlıklı değil. Aile ve arkadaşların çemberin içinde tutulmaları gerekiyor. Evliliğiniz sizin birincil önceliğiniz olmalı tek önceliğiniz değil. Ünlü evlilik tarihçisi Stephanie Coontz, mutlu evliliğin çiftlerin birbirine en az duygusal sorumluluk yüklediği evlilikler olduğunu savur. Bu eşinize karşı hissettiğiniz duygusal yakınlığın derecesiyle ilgili değil. En mutlu çiftlerin birbirleri dışında zengin ilgi alanları olanlar ve arkadaş ve ailesinden destek görenler arasında bulunuyor. Eşinizin sizi mutlu etmesini beklemeyin; Mutluluk kişinin kendi içinde olduğunu ifade eden Coontz, eşinizin sizi mutlu etmesini beklememin gerçekçi olmadığını belirtiyor. Bir çocuk dünyaya getirmek veya yeni bir evliliğin kişiye kısa dönemli mutluluk sunduğuna da dikkati çeken Coontz, ‘Eğer genel olarak mutluluk derecesiniz 1’den 10’a kadar bir değerlendirme içinde 8 ise bu değer evlendiğinizde veya çocuk sahibi olduğunuzda da aynı olacaktır’ diyor.

* İyi haberleri birlikte kutlayın; Boşanmaya sebep olan şey negatif olayların artması değil yaşanan pozitif şeylerin azalmasıyla ilgilidir. Denver Üniversitesi’nden Howard Markman, araştırmaların iyi bir ilişkinin çiftlerin birbirleriyle ne kadar hoş vakit geçirip gülebildikleriyle doğru orantılı olduğuna dikkati çekiyor.

* Heyecan; Çiftlerin ilişkilerinde daha hoş şeyler yerine daha heyecanlı şeyler yapmaya ihtiyaç vardır. Denver Üniversitesi’nden Howard Markman, birlikte yapılacak heyecan verici şeylerin listesi yapılarak haftada bir kere uygulamanın sağlıklı bir ilişki için şart olduğunu savunuyor. Evliliğin düzenli olarak yeni şeyler deneyip yeni tecrübeler edinerek korunabileceğine dikkat çekiyor.
* Daha fazla seks yapın: Evliliğin ilerleyen yıllarında sekse olan düşkünlük azalabilir. Ancak, seksin sağlık ve duygusal açıdan ilişkiye kattığı değer göz ardı edilemez. Düzenli seks ruh halini iyileştiriyor, kişileri daha sabırlı kılıyor, öfke kontrolü yapılmasına yardımcı oluyor ve çiftleri daha iyi bir birlikteliğe doğru yönlendiriyor.

11 Comments

 • 카지노 Reply

  24 December 2019 at 05:28

  … [Trackback]

  […] Here you will find 90273 additional Information on that Topic: istanbulpost.com.tr/bosanmayi-onlemenin-yedi-sihirli-yolu/ […]

 • porn Reply

  21 January 2020 at 15:07

  … [Trackback]

  […] Read More on to that Topic: istanbulpost.com.tr/bosanmayi-onlemenin-yedi-sihirli-yolu/ […]

 • https://firma-opinia.pl/ Reply

  07 March 2020 at 02:03

  … [Trackback]

  […] Read More Info here to that Topic: istanbulpost.com.tr/bosanmayi-onlemenin-yedi-sihirli-yolu/ […]

 • Shenita Brevig Reply

  28 May 2020 at 08:54

  Hey, you used to write wonderful, but the last few posts have been kinda boring… I miss your great writings. Past several posts are just a bit out of track! come on!

 • 메이저바카라 Reply

  16 June 2020 at 08:56

  … [Trackback]

  […] Read More here on that Topic: istanbulpost.com.tr/bosanmayi-onlemenin-yedi-sihirli-yolu/ […]

 • grolyrtolemcs Reply

  03 July 2020 at 01:52

  Hello, you used to write great, but the last few posts have been kinda boring… I miss your super writings. Past few posts are just a little out of track! come on!

 • fake seiko watches Reply

  19 July 2020 at 21:38

  … [Trackback]

  […] Read More here on that Topic: istanbulpost.com.tr/bosanmayi-onlemenin-yedi-sihirli-yolu/ […]

 • keto pills Reply

  01 August 2020 at 20:45

  … [Trackback]

  […] There you will find 44120 additional Info to that Topic: istanbulpost.com.tr/bosanmayi-onlemenin-yedi-sihirli-yolu/ […]

 • Buy fake ids Reply

  02 September 2020 at 01:24

  … [Trackback]

  […] There you will find 5010 more Information to that Topic: istanbulpost.com.tr/bosanmayi-onlemenin-yedi-sihirli-yolu/ […]

 • huong dan dang ky 12bet Reply

  03 September 2020 at 12:02

  … [Trackback]

  […] Information to that Topic: istanbulpost.com.tr/bosanmayi-onlemenin-yedi-sihirli-yolu/ […]

 • froleprotrem Reply

  04 September 2020 at 19:23

  Those are yours alright! . We at least need to get these people stealing images to start blogging! They probably just did a image search and grabbed them. They look good though!

Leave a Comment