British Airways’de Yeme İçme Neden Parayla?

British Airways’in CEO’su Alex Cruz , bilet fiyatlarındaki düşüş ortamında rekabet etmek için çeşitli tedbirler almak zorunda kaldıklarını söyledi.

Cruz Londra’da Çarşamba günü yaptığı açıklamada, “Piyasadaki bazı ücretler göz önüne alındığında, kendimizi daha daha verimli hale getirmek yeniden yapılanmak zorunda kaldık. Bundan dolayı özür dileriz, ancak bu şekilde etkin bir şekilde rekabet edebiliriz”dedi. BA her zaman kalıcı bir havayolu olacak”dedi.

IAG SA birimi, Ocak ayında Avrupa seferlerinde ücretsiz yiyecek ikramına son verdi ve yolcuları Marks & Spencer Group Plc’den ücretli sandviç ve  ve yemek paketi almak için yeni bir sistem başlattı. 2016 yılında indirimli birime Vueling’den geçen Cruz, British Airways‘in başka bir programını daha elden geçirdi ve ne kadar ödediğine göre bakmaksızın değişik  uçus sınıfından insanlarıaynı clasa’a koydu bu yüzdende  eleştiri oklarınıa hedef oldu.BA bu şekilde Taşıyıcı, Air France-KLM Group ve Deutsche Lufthansa AG  ağı ortaklığıyla rekabet etmek  istiyor.

Eski BA Concorde pilotu John Hutchinson, Cruz’un, “uçakta “ikram” politikasının değiştirmesini “tam bir felaket” olarak nitelendi . Alex Cruz ise sandviç satışının müşterilere daha fazla seçenek ve daha iyi kalite sunduğu konusunda ısrar etti.

IAG direktörü Willie Walsh’a rapor veren CEO aynı zamanda British Airways’in emeklilik planlarını yeniden yapılandırdı ve önümüzdeki beş yıl içinde 72 yeni uçak için 4.5 milyar dolar harcıma için düğmeye bastı.

12 Comments