“Bucur”le Ropörtaj Yapan Ünlü Oyuncu Hakkında Suç Duyurusu

ıııMeksika Adalet Bakanlığı, , geçenlerde yakalanan uyuşturucu baronu Bucur El Chapo lakabı ile tanınan Juaquin Guzman Loera ile röportaj yapan Amerikalı sinema oyuncusu Sean Penn hakkında suç duyurusunda bulundu.

 
Sean Penn’in geçenlerde yakalanan uyuşturucu baronu El Chapo (Bücür) lakabı ile tanınan Juaquin Guzman Loera ile yaptığı röportaj sonrası Meksika Adalet Bakanlığı Amerikalı sinema oyuncusu hakkında suç duyurusunda bulundu.

 

ABC televizyonundan aktardığı habere göre, bu söyleşi için buluşmayı ayarlayanlar arasında yer alan ve görüşmede tercümanlığı üstlenen Meksika’nın önde gelen dizi oyuncularından Kate Del Castillo içinde ülkesinde soruşturma açıldı.

Konu ile ilgili bilgi Sean Penn’e Los Angeles’te düzenlediği “Sean Penn and His Friends” adlı Haiti’ye yardım vakfında eski eşi Madonna ile birlikte tanıtım yaparken verildi.

2 Ekim’de Sean Penn kaçak “El Chapo” ile saklandığı ormanda görüşmüş ve yaptığı röportaj Rolling Stone magazin dergisinin on line sitesinde yayınlanmıştı.

Verilen bilgilere göre “El Chapo” hayatının beyaz perdeye aktarılması ve Sean Penn’e kendisini canlandırması içilifte bulunn tekarak ikinci bir görüşme talep etmişti.

Geçtiğimiz günlerde tekrar yakalanan cezaevi kaçağı “El Chapo” nun iadesi için ABD adli yetkililerinin Meksika’ya resmen başvurduğu da aynı kaynakça öne sürüldü.

Öte yandan Guzman’ın tekrar yakalanmasında, ünlü amerikalı aktör Sean Penn’e verdiği röportajın etkili olduğu açıklandı.

4 Comments