Büyük Sızıntı:Tesla Cep Telefonu Pazarına Giriyor

Tesla şimdi de akıllı telefon pazarında boy göstermeye hazırlanıyor.

Pemium elektrikli otomobillerde bir iniş yaşamasının ardından Tesla’nın yeni arayışlara girdiği belirtiliyor.

Tesla’nın  büyük gizlilik içinde tasarladığı telefonun ön ve arka panellerinin resimleri sızıntı havuzu SlashLeaks üzerinde internetten paylaşıldı; Burada sızan resimleri görebilirsiniz.

Habere göre, telefona ‘Quadra’ kod adı verildiği ve üst ekran çentikli çerçevesiz tasarım gibi en yeni tasarım trendlerine sahip oldukları belirtiliyor.

Bu modeinl muhtemelen kulaklığı, ortam ışığı, yakınlık sensörleri ve bir ön kamerası olacak. Alttaki çerçeve, diğer akıllı telefonlardan çok daha ince görünüyor, bu da aslında daha yüksek ekran ve gövde oranı anlamına geliyor.

Akıllı telefonun arkası, sol üst köşedeki çift kameralar için bir kesme, ardından Tesla logosu ve bir G4 markasına benzeyen özellikler sunuyor. Alt yarıda muhtemelen hoparlör ızgarası için bir kesme şeridi var. Bunlar, mevcut kaçak fotoğraf yığınından çözülebilen tek detaylar ve RAM, işlemci veya kamera gibi özellikler olarak biliniyor.

SpaceX projeleriyle uzay araştırmaları yapan Tesla, elektrikli sedanları ve SUV‘ları ile tanınıyor ve ayrıca Hyperloop toplu taşıma sistemi gibi diğer iddialı projelerin arkasındaki şirket.

Ancak sızan bu haberlerin gerçek olduğu ortaya çıkarsa, büyük akıllı telefon devleri, Elon Musk’ın  telefon sektörüne girmesiyle daha fazla rekabetle karşı karşıya kalacaklar.

Hülya Karahan

istanbulpostcomtr@gmail.com

509 Comments