Cemaat’in Merkezi Yıkıldı

Cemaat’in Eyüp Sultan’daki buluşma noktası olduğu tespit edilen ve orijinal haline aykırı biçimde inşa edilen Halit Paşa Konağı, Eyüp Belediyesi ekipleri tarafından yıkıldı.Otel ve restoran görüntüsü altında paralel örgütün gizli buluşmalarına ev sahipliği yaptığı iddia edilen ve en fazla Tuskon üyeleri tarafından kullanıldığı tespit edilen binayla ilgili süreç 1993 yılında başladı.

2103799

 

Kültür ve Tabiat Koruma Kurulu’na aykırılık nedeniyle verilen para ve mühürleme cezalarının ardından 18.07.2016 tarihinde 17400 sayılı başkanlık oluruyla bina hakkında yıkım kararı alındı. Kararın alınmasının ardından belediye ekipleri tarafından yıkım işlemi gerçekleştirildi.

FETO'nun Eyup Sultan'daki bulusma noktasi oldugu tespit edilen ve orijinal haline aykiri bicimde insa edilen Halit Pasa Konagi, Eyup Belediyesi ekipleri tarafindan yikildi.
FETO’nun Eyup Sultan’daki bulusma noktasi oldugu tespit edilen ve orijinal haline aykiri bicimde insa edilen Halit Pasa Konagi, Eyup Belediyesi ekipleri tarafindan yikildi.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, bölgedeki kanunsuz yapılara yönelik yasal uygulamanın devam edeceğini belirtti.

 

3 Comments