Cemil Bayık: HDP’nin barajı aşması Avrupa’dan gelecek oylara bağlı

gggKCK Yürütme Konseyi Eş Başkanı Cemil Bayık, “mücadelelerinin Avrupa’daki halkın desteğiyle ile bu günlere kadar geldiğini” söyleyerek, bugün de Avrupa’da yaşayan seçmenlerin HDP’ye oy vererek tarihi sorumluluklarını yerine getireceklerine inandığını belirtti. HDP’nin barajı aşmasının Avrupa’daki oylara bağlı olduğunu söyleyen Bayık, “Eğer Avrupa’daki insanlarımız tarihi görev ve sorumluluklarını yerine getirir ise kesinlikle HDP büyük kazanacaktır” diye konuştu.

ANF’nin haberine göre bugün Türkiye’de siyasetin tıkandığını kaydeden Bayık, bu tıkanmayı ancak HDP’nin aşabileceğini sözlerine ekledi.

Bayık, Avrupa’da yaşayan seçmenlere 7 Haziran genel seçimleri için şöyle seslendi:

“Avrupa’da yaşayan tüm halkımızı saygıyla selamlıyorum. Bilindiği üzere 7 Haziran genel seçimleri için Avrupa’da oy verme işlemi başlamış durumda. Avrupa’da yaşayan tüm halkımız ve dostlarımız hiçbir gevşeme yaşamadan seçimler için çalışması gerekiyor. Unutmayalım ki her oy değerli ve anlamlıdır. Onun için her kesin mutlaka bu seçimleri kazanmak için HDP’ye oy vermesi gerekiyor. Savaştan, baskı ve zulümden dolayı Avrupa’ya göçen insanlarımızın bu gerçekliklerin derin bilincinde olarak HDP’ye oy vermesi gerekiyor. Ancak HDP’ye oy verirlerse tekrar ülkelerine dönebilir ve ülkelerinde özgürce kendi kimlikleri ile değerleri ile yaşayabilirler. Başka türlü el kapılarında yaşamak zordur ve bunu en iyi sizler bilirsiniz.

VERDİKLERİ EMEK ARTIK MEYVELERİNİ VERİYOR

Geçmişte Avrupa’daki Kürtler özgürlük mücadelesi ile bağını sürekli korudu. Sürekli maddi ve manevi desteğini de sundu. Bu destek ile Kürt özgürlük hareketi bugünlere kadar geldi. Bu mücadelede Avrupa’daki halkımızın desteği ve emeği gerçekten de çok büyüktür.

AVRUPA’DAN GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE DESTEKLENEN HDP BÜYÜK KAZANACAKTIR

Mutlaka bu seçimlerin Avrupa’dan güçlü bir şekilde desteklenmesi gerekiyor. Unutmayalım ki, HDP’nin barajı aşarak sürpriz yapması Avrupa’daki oylarımıza bağlıdır. Eğer Avrupa’daki insanlarımız tarihi görev ve sorumluluklarını yerine getirir ise kesinlikle HDP büyük kazanacaktır.

 

79 Comments