Cesedi Nereye Saklayacağını Siri’ye Sorunca Yakayı Ele Verdi!

1407965564000-AX205-02C3-9Oda arkadaşını öldüren ABD’li adam, cesedi nereye saklayacağını iPhone’un kişisel asistanı Siri’ye sorunca yakayı ele verdi.

Apple’ın İOS işletim sistemli cihazları için tasarladığı kişisel akıllı asistan Siri’den öldürdüğü oda arkadaşının cesedini nereye saklayacağı konusunda yardım isteyen Pedro Bravo, polisten kaçamadı.

İddialara göre ikili 2012 yılında oda arkadaşının Bravo’un eski kız arkadaşı ile çıkmaya başlaması yüzünden tartışmaya başladı ve tartışmanın neticesinde Bravo, oda arkadaşı Christian Aguilar’ı öldürdü.

Cesedi nereye saklayacağı sorusuna Siri, “Nasıl bir yer arıyorsunuz” cevabını verdi. Bravo ise cevap olarak “ Bataklık, rezervuar, dökümhane veya çöplük” yanıtını verdi.
Akıllı telefondaki bu bilgiyi kanıt olarak kabul eden polis, 20 yaşındaki Bravo’yu 2012’de cinayet suçlamasıyla tutukladı.

Aradan geçen iki senenin ardından bölgedeki avcılar şans eseri Christian Aguilar’ın cesedini buldular. Arkadaşına vurduğunu kabul eden ABD’li genç, onu öldürdüğünü ise reddediyor

66 Comments