Chevy ile Arabadan İnmeden Yakıt Ödemesi Yapılacak

Chevy’in yeni in-dash ödeme sistemiyle araba ya da kamyona yakıt doldurmak daha kolaylaşıyor. Detroit, Seattle ve Houston’da beta testi olan servis, General Motors’un Marketplace ticaret platformunun bir parçası ve sürücülerin kendi mobil sistemleri aracılığıyla araçlarının içinden yakıy ödemesi yapmasına izin verecek.

In-dash hizmeti sadece yakın vadede katılan Shell (RDS-A, RDS-B) istasyonlarında mevcut olacak, ancak yıl sonuna kadar tüm istasyonlara ulaşacak. Chevy, herhangi bir tarih vermemiş olsa da, servisi o şirketin benzin istasyonlarına getirmek için ExxonMobil ile birlikte çalıştığını söyledi.

Araç içi ödemeleri yapmak için Shell uygulamasını indirmek ve açmak gerekecek.

Ardından, aracın ekranında “Ödeyin ve Kaydet” e hafifçe dokunarak, kullanılmak istenen ödeme şeklini seçtikten sonra, yakıt alınacak pompa için üç haneli bir kod agirilecek. Pompaya git, kodu girdikten sonra yakıt ikmaline başlanabiliyor. Bu özellik, Shell Fuel Rewards programını sağlayacak.

Chevy, araç içi ödeme hizmetinin aracın yerleşik 4G LTE bağlantısını kullanacağını, ancak herhangi bir gerçek veri planına kaydolmayı gerektirmeyeceğini söylüyor.

Marketplace araç içi uygulaması, tüm uygun 2017 ve daha yeni Chevy, Cadillac ve GMC otomobil ve kamyonlarında mevcut ve 2018 yılı sonunda yaklaşık 4 milyon araca ulaşacağı belirtiliyor..

Tabii ki, ödeme yapmak için benzin istasyonuna yürümek ve kredi kartınızı çekmek zorunda kalmadan, hala gerçek pompayı kullanmak için arabanın dışına çıkılması gerekiyor.

 

0 Comments