CHP İranlı Anneyi Yılın Annesi Seçti!

yilin-annesi-iranli-samereh-el-nezhad-konustu_normal_4875560Haber fotoğraf: Hülya Karahan

Maltepe Belediyesi tarafından Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde düzenlenen anneler günüyle ilgili  programa çok özel konuk davet edilmişti. Maltepe Belediyesi İran’da oğlunun katilini idam sehpasında iken affeden anne Samereh Ali Nezhad’i yılın annesi seçmiş ve ödül vermek üzere istanbula davet etmişti.

İranlı anne ödülünü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğ’nun alinden alacaktı. Ancak Samereh Ali Nezhad, Tahran’da rahatsızlanarak uçağa binemediği için İstanbul’daki programa katılamadı. Kılıçdaroğlu’da bu yüzden İstanbul programını iptal etmek zorunda kaldı.

IMG_9080

Maltepe belediye başkanı Ali kılıç:”İranlı anne Samereh Ali Nezhad’nin haberlerini televizyonda izlerken İranlı annenin oğlunun katilini bir tokatla cezalandırdığını idam ipinden indirerek affettiğini gördüm ve bunun insanlık için çok önemli bir ders olduğunu düşündüm bu yüzden İranlı anne  Nezhad’yi yılın annesi olması gerektiği kanısına vardım” dedi. IMG_9064

Samereh Ali Nezhad’ın rahatsızlanıp Türkan Saylan Kültür Merkezindeki Törene katılamayınca plaketini onun adına İran’nın İstanbul Büyük Elçiliği Kültür Ataşesi Hasan ve eşi Zehra  Şabaze  Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın elinden aldılar. Törene çok sayıda CHP milletvekili de katıldı.

IMG_9081

IMG_9051

IMG_9077

122 Comments