CIA Eski Başkanı David Petraeus Pişmanım Dedi

Medyaya açıklamalarda bulunan CIA Eski Başkanı David Petraeus yanlış yaptım dedi.

CIA eski başkanı Genaral  David Petraeus, Donald Trump ile New York’da bulunan Trump Towar’da bir araya geldi ardından Emekli General Petraeus medyaya açıklamalarda bulundu ve  beş yıl önce özel bilgileri biyografimi yazan kişi ile paylaşmakla büyük hata ettim dedi. Donald Trump’un kabinesinde dışişleri bakanı olarak adı geçen Petraeus, Senatonun bu görev için onay vermesi gerektiğini belirtti.

İşte  CIA eski başkanı Genaral  David Petraeus’un pişmanlık duyduğu skandallarla dolu o hikaye:

 

ABD Merkezi Haberalma Teşkilatı CIA’in başkanı David Petraeus’ın görevinden istifa etmesine yol açan, evlilik dışı ilişki yaşadığı kadının, Petraeus’ın da biyografisini kaleme alan Amerikalı ünlü yazar Paula Broadwell olduğu ortaya Çıkmıştı.
Amerikan Federal Soruşturma Bürosu FBI, Petraeus ile ilişki yaşadığı belirlenen yazar Broadwell hakkında soruşturma başlatmış, yetkililer, soruşturma sonucu herhangi bir ceza öngörülmediğini, FBI ajanlarının, yazar Broadwell’den, yaşadıkları evlilik dışı ilişki sırasında CIA Başkanı Petraeus’tan herhangi bir gizli bilgi alıp almadığını öğrenmeye çalıştıklarını açıkladı.
Adının açıklanmasını istemeyen bir Amerikalı yetkilinin verdiği bilgilere göre, biyografi kitabını yazan Harp Akademisi ve Harvard Üniversitesi mezunu Broadwell ile Petraeus’ın yaşadığı kaçamak, FBI’nın Petraeus’ın e-postalarını incelemesiyle su yüzüne çıktı.

FBI’ın, ‘General David Petraeus’un Eğitimi’ adlı biyografik kitabı yazan Broadwell’in, CIA Başkanı’nın e-postalarına adresine gizlice girmeye çalıştığını belirlediği de bildirildi.
Broadwell, Daily Show programına kitabının tanıtımını yapmak için çıktığında Petraeus için “Çok yüksek enerjisi olan bir insan”, “Onun hiçbir kirli sırrı yok” demiş ve birlikte uzun zaman geçirdiklerinin ipuçlarını vermişti.

Yayınladığı biyografi kitabında Broadwell, CIA Başkanı’yla nasıl tanıştıklarına da yer vermişti. 2006 yılında Petraeus’la henüz korgeneral görevinde iken tanıştıklarını anlatan Broadwell, “Kendimi tanıttım ve ona yaptığım araştırmadan söz ettim. O da bana kartını verdi ve beni aynı konu üzerinde çalışan diğer araştırmacılarla ve diğer servis çalışanlarıyla tanıştıracağını söyledi. Onun bu açık kapı politikasından araştırmama ışık tutması ve diğer çalışanların bakış açılarını paylaşmak anlamında tamamen yararlandım” diye anlatmıştı.
pat1

93 Comments