CİA’nın Tepesine Bir Kadın Gelidi!

cia-headed-by-a-womanAmerikan Merkezi Haberalma Teşkilatı CIA’daki en önemli görevlerden birine “bir kadın” istihbarat görevlisi getirildi.

Kimliği açıklanmayan kadının, teşkilatın en önemli bölümü olarak kabul edilen “Örtülü Operasyonlar Dairesi”nde iki numaralı isim olacağı açıklandı. Söz konusu kadın yetkilinin, geçmişte, Londra, New York ve Virginia’da bulunan CIA Merkezi’nde görev yaptığı, belirtildi.

Bir eski CIA çalışanı, yeni atana kadın görevlinin Afganistan, Pakistan ve Irak gibi “zor görev alanları” olarak nitelenen yerlerde çalışmadığını “Bize zor yerlerde iş yapmış kişiler lazım” şeklinde bu yeni atamaya şüpheli yaklaşırken diğer bazı istihbarat uzmanları ise, “Zor yerlerden geçmiş olmak eski ekol. Buna gerek yok” diyerek yeni atamayı onayladıklarını belirttiler. CIA içinde halen çok sayıda kadın üst düzeylerde görev yapıyor. CIA Başkanı John Brennan’ın ana birimlerin başına kendi tercih ettiği kişileri getirmeyi ve onların altındaki atamaları ise bölümleri yöneten kişilere bıraktığı ifade ediliyor.

3 Comments