Çin, ABD Arsındaki Ticaret Savaşı” Askıya” Alındı Petrol Fiyatları Yükseldi

Petrol fiyatları Pazartesi günü yükseldi. Piyasalar, dünyanın en büyük iki ekonomisi Çin ve ABD arasında bir ticaret savaşının “askıya alındı”ğına dair haberlere tepki gösterdi.

Brent’in ham petrol geliri, son kapanışlarından 55 sent ve% 0.7 artışla 0650 GMT  79.06 dolar / varil seviyesindeydi. Brent geçen hafta Kasım 2014’ten bu yana ilk kez 80 Dolardan dümeni kırdı.

ABD West Texas Intermediate (WTI) ham vadeli işlemler, son yerleşimlerinden 43 sent ve% 0.6 artışla 71.71 dolar / varil seviyesinde idi.

ABD ile Çin  arasındaki ticaret savaşı, dünyanın en büyük ekonomilerinin, daha geniş bir ticaret anlaşması üzerinde çalışırken tarife tehditlerini düşürmeyi kabul etmesinin ardından “beklemede. ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin Pazar günü yaptığı açıklamada, küresel pazarlara Pazartesi günü erken işlemlerde bir artış olacağını söyledi. .

ABD’li banka Morgan Stanley, “Geçici ticaret anlaşmazlığı müzakere yoluyla zamanla azalacak” dedi.

“Her iki taraf da tarım ve enerji alımlarını uygulamaya çalışmayı planlıyor ve önümüzdeki aylarda imalat ve hizmet ticareti, ikili yatırım ve fikri mülkiyet koruması konusunda müzakereye devam etmeyi planlıyor.”

.

 

594 Comments