Çocuklarını Okula Göndermeyen Hrıstiyan Tarikatına Operasyon

0,,17070501_403,00Bavyera Eyaleti’nde çocuklarına kötü muamelede bulunan radikal bir Hrıstiyan tarikatına polis baskın düzenledi. Tarikat üyelerinin çocuklarına karşı şiddet kullandığı belirlendi.

Almanya’nın Bavyera eyaletinde polis, Nördling ve Wörnitz kentlerinde “12 Kabile” adlı tarikat üyelerinin bulunduğu manastıra dün baskın düzenledi. Çocuklarını okula göndermedikleri ve onlara şiddet uyguladıkları belirlenen tarikat üyelerinin faaliyetleri uzun zamandır takip ediliyordu.

Polisin 40 kadar çocuğu koruma altına aldığı belirtilirken, çocukların velayetinin de tarikat üyelerinin elinden alındığı bildirildi. Çocuklarını devlet okullarına göndermeyen tarikat üyelerinin Hrıstiyanlığın ilk dönemlerine göre yaşadığı, çocuklarını sistematik şekilde döverek eğittiği ve dış dünyadan soyutladığı öne sürülüyor.

 Tarikat üyelerinin elinden alınan çocukların bakım kurumlarına ve koruyucu ailelerin yanına yerleştirildikleri belirtildi. Velayet haklarının ellerinden alınmasına itiraz etmeyen ailelerin “Biz Tanrı’ya inanıyoruz. Her şey onun elinde” dediği bildirildi. Çocuk ve gençlerin ise yeniden devlet okullarına gideceği açıklandı.

Tarikatın varlığı ilk kez 2004 yılında ortaya çıkmıştı. Tarikat, çocuklarını cinsellikle ilgili dersler nedeniyle okula göndermek istemiyor. RTL muhabiri Kuhnigk’in ulaştığı tarikata ait el kitabında, tarikatın eğitim anlayışına dair net ipuçları ortaya çıkarıldı. Kitapta dünyevi olan her şeyin, örneğin sporun şeytan işi olduğu söylenerek çocuklara yasaklandığı yer alıyor. Kitapta ayrıca Afrikalıların lanetli olduğu, eşcinsel ve kadınların da alt sınıftan oldukları yazığı belirtiliyor.

Kaynak:DW

6 Comments