Çocuklarını Okula Göndermeyen Hrıstiyan Tarikatına Operasyon

0,,17070501_403,00Bavyera Eyaleti’nde çocuklarına kötü muamelede bulunan radikal bir Hrıstiyan tarikatına polis baskın düzenledi. Tarikat üyelerinin çocuklarına karşı şiddet kullandığı belirlendi.

Almanya’nın Bavyera eyaletinde polis, Nördling ve Wörnitz kentlerinde “12 Kabile” adlı tarikat üyelerinin bulunduğu manastıra dün baskın düzenledi. Çocuklarını okula göndermedikleri ve onlara şiddet uyguladıkları belirlenen tarikat üyelerinin faaliyetleri uzun zamandır takip ediliyordu.

Polisin 40 kadar çocuğu koruma altına aldığı belirtilirken, çocukların velayetinin de tarikat üyelerinin elinden alındığı bildirildi. Çocuklarını devlet okullarına göndermeyen tarikat üyelerinin Hrıstiyanlığın ilk dönemlerine göre yaşadığı, çocuklarını sistematik şekilde döverek eğittiği ve dış dünyadan soyutladığı öne sürülüyor.

 Tarikat üyelerinin elinden alınan çocukların bakım kurumlarına ve koruyucu ailelerin yanına yerleştirildikleri belirtildi. Velayet haklarının ellerinden alınmasına itiraz etmeyen ailelerin “Biz Tanrı’ya inanıyoruz. Her şey onun elinde” dediği bildirildi. Çocuk ve gençlerin ise yeniden devlet okullarına gideceği açıklandı.

Tarikatın varlığı ilk kez 2004 yılında ortaya çıkmıştı. Tarikat, çocuklarını cinsellikle ilgili dersler nedeniyle okula göndermek istemiyor. RTL muhabiri Kuhnigk’in ulaştığı tarikata ait el kitabında, tarikatın eğitim anlayışına dair net ipuçları ortaya çıkarıldı. Kitapta dünyevi olan her şeyin, örneğin sporun şeytan işi olduğu söylenerek çocuklara yasaklandığı yer alıyor. Kitapta ayrıca Afrikalıların lanetli olduğu, eşcinsel ve kadınların da alt sınıftan oldukları yazığı belirtiliyor.

Kaynak:DW

8 Comments

 • paragnost Reply

  12 December 2019 at 18:44

  … [Trackback]

  […] Read More on to that Topic: istanbulpost.com.tr/cocuklarini-okula-gondermeyen-hristiyan-tarikatina-operasyon/ […]

 • estared.net Reply

  16 January 2020 at 00:03

  … [Trackback]

  […] Find More here on that Topic: istanbulpost.com.tr/cocuklarini-okula-gondermeyen-hristiyan-tarikatina-operasyon/ […]

 • 바카라 Reply

  03 March 2020 at 17:45

  … [Trackback]

  […] There you can find 37877 more Information on that Topic: istanbulpost.com.tr/cocuklarini-okula-gondermeyen-hristiyan-tarikatina-operasyon/ […]

 • CBD Gummies for Pain Reply

  01 August 2020 at 03:12

  … [Trackback]

  […] Find More here to that Topic: istanbulpost.com.tr/cocuklarini-okula-gondermeyen-hristiyan-tarikatina-operasyon/ […]

 • เงินด่วนทันใจ Reply

  07 August 2020 at 13:00

  … [Trackback]

  […] Information to that Topic: istanbulpost.com.tr/cocuklarini-okula-gondermeyen-hristiyan-tarikatina-operasyon/ […]

 • Apartment Corp CEO Marc Menowitz Reply

  17 August 2020 at 15:30

  … [Trackback]

  […] There you will find 1045 more Information to that Topic: istanbulpost.com.tr/cocuklarini-okula-gondermeyen-hristiyan-tarikatina-operasyon/ […]

 • Vape pens for Sale Reply

  05 September 2020 at 02:05

  … [Trackback]

  […] Information on that Topic: istanbulpost.com.tr/cocuklarini-okula-gondermeyen-hristiyan-tarikatina-operasyon/ […]

 • 메이저놀이터 Reply

  12 September 2020 at 13:45

  … [Trackback]

  […] Find More Info here on that Topic: istanbulpost.com.tr/cocuklarini-okula-gondermeyen-hristiyan-tarikatina-operasyon/ […]

Leave a Comment