Çok Güldüren Adam Canına Kıydı!

cbs-greenlights-robin-williams-pilot-two-new-dramasOscar ödüllü ABD’li aktör Robin Williams evinde ölü bulundu.
Polis, Robin Williams’ın Kaliforniya eyaletinin kuzeyindeki Tiburon kentindeki evinde ölü bulunduğunu açıkladı. Oyuncunun kendini asarak hayatına son verdiği ihtimali üzerinde duruluyor.
Robin Williams’ın sözcüsü Mara Buxbaum, Williams’ın bir süredir depresyon tedavisi gördüğünü kaydetti. Alkol ve uyuşturucu sorunları yaşadığı bilinen Robin Williams, 20 yıl boyunca “temiz” kaldıktan sonra 2006’da yeniden içmeye başlamış, bunun üzerine bir rehabilitasyon merkezinde tedavi görmüştü.

63 yaşındaki oyuncunun üçüncü eşi Susan Schneider, olay sonrası yayınladığı mesajda, “Bu sabah, eşimi ve en iyi arkadaşımı, dünyada en sevilen sanatçı ve güzel insanlarından birini yitirdi” ifadesine yer verdi.

Robin Williams, aralarında “Ölü Ozanlar Derneği” ve “Can Dostum” isimli yapımların da bulunduğu filmlerle adını duyurdu.

En iyi erkek oyuncu dalında 3 kez Oscar’a aday gösterilen ve 1997 yılında oynadığı “Can Dostum” filmiyle en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü alan Williams, iki kez Emmy, dört kez Altın Küre ve beş kez de Grammy ödülünün sahibi oldu.

5 Comments