Cumhurbaşkanı Adayı İçin Yine Yolsuzluk Suçlaması

Fransız Cumhurbaşkanı adayı Francois Fillon, Fransız bir milyarderin verdiği 50 bin euroluk borcu bildirmediği için yolsuzluk suçlamasıyla karşı karşıya.

Le Canard Enchaine’nin haberine göre milyarder Marc Ladreit de Lacharriere, 2013 yılında Fillon’a 2013 yılında 50 bin euro borç verdi.Haftalık gazete, Fillon’un söz konusu parayı milletvekili olduğu dönemde aldığını belirtti; ancak bunu ülkenin kamusal şeffaflığı denetleme kurumuna bildirmedi.Fillon’un avukatı Antonin Levy, Fillon’un aldığı borcu geri ödediğini ve bunu o dönem bildirmek için hiçbir gerekliliğin bulunmadığını ifade etti. Gazete’nin aktardığına göre Fillon, yetkililere verdiği ifadede, borç aldığını bildirmeyi unuttuğunu söyledi.

Fransız makamlar, ‘kamu kaynaklarının kötüye kullanılması, kurumsal varlıkların suistimali, bu suçların gizlenmesi ile nüfuzu kötüye kullanma ve görev ihlali’ suçlamasıyla Fillon hakkında soruşturma başlatmıştı.

Savcılık, Fillon’un eşinin 8 yıl süreyle mecliste hiç çalışmadan ‘danışman’ sıfatıyla 900 bin euro maaş aldığı ve siyasetçinin iki çocuğuna Senatoda iki yıl süreyle hiç çalışmadan yine ‘danışman’ sıfatıyla 84 bin euro maaş ödendiği iddiaları üzerine ön soruşturma başlatmıştı.

3 Comments

 • resource Reply

  06 January 2021 at 02:48

  … [Trackback]

  […] Read More on to that Topic: istanbulpost.com.tr/cumhurbaskani-adayi-icin-yine-yolsuzluk-suclamasi/ […]

 • Login Area Reply

  30 January 2021 at 08:22

  … [Trackback]

  […] Read More on to that Topic: istanbulpost.com.tr/cumhurbaskani-adayi-icin-yine-yolsuzluk-suclamasi/ […]

 • Buy Sex Toys Online Reply

  18 February 2021 at 22:23

  … [Trackback]

  […] Read More Info here on that Topic: istanbulpost.com.tr/cumhurbaskani-adayi-icin-yine-yolsuzluk-suclamasi/ […]

Leave a Comment