Cumhurbaşkanı Erdoğan Küba’da Kastro’ya Neyin Reçetesini Verdi

n_78254_1Latin Amerika gezisi sonrasında uçakta konuşan Erdoğan, Küba Devlet Başkanı Raul Castro’ya “Silahla yapılan devrim devrim değildir. Devrimi halk sandıkta yapar” dediğini söyledi.
Latin Amerika gezisi kapsamında Küba’ya da giden Cumhurbaşkanı Erdoğan gafları bitmiyor.

Batista döneminde yapılan sarayın Küba devriminden sonra yapıldığını sanan Erdoğan, Küba Devlet Başkanı Raul Castro’ya da “Silahla yapılan devrim devrim değildir. Devrimi halk sandıkta yapar” dediğini aktardı.

Yeni Şafak’taki habere göre Erdoğan, Raul Castro’yla yaptığı görüşmeyle ilgili soruya şöyle yanıt verdi:

“Ben de şöyle söylüyorum; en önemli olan halkın devrimidir, silahlı devrim değil. Halk sandıkta devrim yapar ve onun için de mutlu olur. Yoksa silahla yapılan devrim, devrim değildir. Bunu tabii ben söyledim, Raul Castro değil… Önümüzdeki dönem bir sıçrama olabilir. Burada önemli olan bizim Küba’ya, onların da bize yaklaşımıdır.. Meksika’da Nyeto, Devlet Başkanı. Seviliyor ülkesinde. Türkiye olarak burada belli bir performans ortaya koyarsak bir ilerleme kaydederiz. Meksika’da başkanlık 6 yıl. İki dönem yapılamıyor. Sayın Nyeto ile uzun uzun başkanlık konusunda konuştuk. Bu arada İbrahim (Kalın) Bey’i görevlendirdim. Bu konuyu karşılıklı görüşecek ve içerik alacak.”

5 Comments