Cumhurbaşkanı Erdoğan Putin İle Nerede Buluşuyor?

potttCumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin’in Paris’te toplanacak İklim Zirvesi’nde biraraya gelmesi planlanıyor.

 
Türkiye’nin, hava sahamızı ihlal eden Rus uçağını düşürmesinin ardından iki ülke arasındaki ilk temasın Paris’te olması bekleniyor.

Türk hava sahasını ihlal eden Rus savaş uçağının vurulmasının ardından diplomasi trafiği sürerken, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in İklim Zirvesi’nde buluşması bekleniyor. Olayın ardından ilk temas Paris’te bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin’in de aralarında bulunduğu 147 devlet ve hükümet başkanının katılması beklenen İklim Zirvesi, pazartesi günü Fransa’nın başkenti Paris’te başlıyor. Zirve kapsamında Erdoğan ve Putin’in resmi bir baş başa görüşme programı bulunmuyor. Ancak iki liderin Paris’te görüşebileceği belirtiliyor.

‘NATO SINIRLARI İHLAL EDİLDİ’

Uluslararası kamuoyuna yansıyan gerilimin aksine dünkü diplomatik trafik, Türkiye-Rusya geriliminin yumuşamaya başladığı yorumlarına neden oldu. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov Türkiye ziyaretini iptal etse de Moskova’nın İSEDAK toplantısına temsilcisini göndermesi de bu doğrultuda değerlendirildi.

PUTİN İSEDAK’A ÖZEL TEMSİLCİSİNİ GÖNDERDİ

İSEDAK toplantısına, aralarında Rusya’nın da bulunduğu 6 gözlemci ülkenin diplomatları da katıldı. Rusya’yı temsilen Moskova’dan gelen Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin’in özel temsilcisi Büyükelçi Konstantin Shuvalov Erdoğan’ın konuşması sırasında salonda yer aldı.

HOLLANDE’DAN DESTEK

Öte yandan, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile Suriye sınırında Türk hava sahasını ihlal eden uçağın düşürülmesi konusunda telefonla görüştü. Görüşmede, Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Hollande’a olay hakkında bilgi verirken, Hollande da Türkiye’nin ulusal egemenliğini savunma hakkını desteklediklerini ifade etti. İki liderin bölgede gerilimi tırmandırmamak gerektiğine değindiği görüşmede, Erdoğan ve Hollande, Suriye’de siyasi geçiş sürecini sağlamak açısından da DAİŞ ile mücadeleye odaklanmanın önemini vurguladı. (Yeni Şafak)

8 Comments

 • mơ thấy bố mẹ cãi nhau Reply

  07 January 2021 at 05:12

  … [Trackback]

  […] Information on that Topic: istanbulpost.com.tr/cumhurbaskani-erdogan-putin-ile-nerede-bir-araya-geliyor/ […]

 • DevOps Services Reply

  12 January 2021 at 14:37

  … [Trackback]

  […] Info on that Topic: istanbulpost.com.tr/cumhurbaskani-erdogan-putin-ile-nerede-bir-araya-geliyor/ […]

 • Insignia NS-H2002 manuals Reply

  22 January 2021 at 11:10

  … [Trackback]

  […] Info to that Topic: istanbulpost.com.tr/cumhurbaskani-erdogan-putin-ile-nerede-bir-araya-geliyor/ […]

 • bandar togel Reply

  24 January 2021 at 06:31

  … [Trackback]

  […] Here you can find 5113 additional Information to that Topic: istanbulpost.com.tr/cumhurbaskani-erdogan-putin-ile-nerede-bir-araya-geliyor/ […]

 • breitling replica watches Reply

  28 January 2021 at 16:50

  … [Trackback]

  […] Read More on that Topic: istanbulpost.com.tr/cumhurbaskani-erdogan-putin-ile-nerede-bir-araya-geliyor/ […]

 • zortilonrel Reply

  07 February 2021 at 21:48

  I have been absent for some time, but now I remember why I used to love this site. Thanks , I’ll try and check back more often. How frequently you update your website?

 • Chante Mccombie Reply

  10 February 2021 at 10:47

  Very good info thanks so much!

 • cheetah cub Reply

  22 February 2021 at 11:37

  Excellent post however I was wanting to know if you could write a litte more on this subject? I’d be very grateful if you could elaborate a little bit more. Kudos!

Leave a Comment