Danışmanı Michael Flynn’in Dokunulmazlık Talebi Kabul Edilmedi

Usta oyuncunun babası Sıtkı Akçatepe ve annesi Leman Akçatepe de Türk Sineması’nda birçok yapımda rol almış oyunculardır. Özellikle babası Sıtkı Akçatepe, Hababam Sınıfı film serisinde oynadığı Paşa Nuri tiplemesiyle tanınmaktadır.

Babası Sıtkı Akçatepe, annesi tarafından Osmanlı İmparatorluğu’nun Lale Devri Sadrazamı Nevşehirli Damat İbrahim Paşa’nın torunudur.

ABD Başkanı Donald Trump’ın kazandığı 2016 başkanlık seçimlerine Rusya müdahalesi iddiasıyla ilgili soruşturma sürerken, yeni bir gelişme yaşandı.

Trump’ın eski ulusal güvenlik danışmanı Michael Flynn soruşturmada ifade vererek bildiklerini anlatması karşılığında dokunulmazlık talep etmişti. Ancak bu talep kabul edilmedi.

Senato İstihbarat Komitesi’nin Flynn’in talebini geri çevirdiği açıklanırken, soruşturmanın ilerlemesiyle birlikte bu konuda kararın değişebileceği ve Flynn’e dokunulmazlık verilebileceği de söylenmişti.

Para karşılığnda Türkiye için lobi yaptığı da ortaya çıkan Flynn, açıklamadığı Rusya bağlantıları sebebiyle istifaya zorlanmıştı.

Flynn, ABD basınında yazdığı bir yazıda Fethullah Gülen’in Türkiye’ye iadesini istemiş, sonrasında Türkiye’ye lobi yapan bir şirketten büyük miktarda para aldığı ortaya çıkmıştı.

1 Comment