Devlet “arabada seks” İçin Özel Barakalar Yaptı

sssssssssssSeks işçiliğinin yasal olduğu İsviçre’de yetkililer Zürih’te “seks kutuları” yapıyor. Arabanızı park edebileceğiniz garaj tipi seks kutuları ile seks işçiliğinin daha güvenli olması planlanıyor.

Şehrin batısındaki eski bir sanayi bölgesine yerleştirilen bu barakalar sabah erken saatlerden gece 5′e kadar kullanıma açık olacak. Yaklaşık 1.5 milyon pound’a yapılan proje önümüzdeki ay halka açılması bekleniyor.

Proje Kasım ayında yapılan bir referandum ile halk tarafından kabul edildi.

Kontrol noktasından geçecek sürücüler, belirli noktada bekleyen 40 seks işçisinden seçimini yapacak ve ücreti konuşacak. Sürücüler daha sonra arabalarını ahşap barakalara park edecek.

Seks işçileri çalıştıkları her akaşam için 3.5 poundluk “çalışma bileti” alacaklar. İşçilerin sağlık sigortasına kayıtlı olmaları da zorunlu olacak.

 

Yaya veya motorsikletli kişilerin kabul edilmeyeceği projede, herhangi bir tehlikeye karşı garajda acil alarm düğmesi bulunacak.

Proje, ülkenin artan seks ticaretini düzene koymayı hedeflerken ayrıca seks işçilerini koruyor ve onları şehir merkezlerinden ve yerleşim yerlerinden uzak tutmayı amaçlıyor.

1 Comment