Devlet Başkanı Futbolcu!

evomorales10-_-Asli-PelitBBC ‘de yer alan habere göre  Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales’in ülkenin 1. Lig ekiplerinden Sport Boys Futbol Kulübü ile 1 yıllık sözleşme imzalayarak profesyonel futbolcu olduğu bildirildi.

Forma giyeceği maçlarda 20 dakika civarında sahada kalması beklenen 54 yaşındaki politikacı, yoğun çalışma programı sebebiyle tüm karşılaşmalarda görev alamayacak. Kulüpten ayda 214 dolar maaş alacak olan Morales, 10 numaralı formayı giyecek. Devlet Başkanı konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, fiziksel olarak mükemmel durumda olduğunu ve sahada mücadele etmeye hazır olduğunu ifade etti.

Daha önce gazetecilerle ve siyasetçilerle yapılan dostluk maçlarında forma giyen Morales, 2006 yılında çıktığı maçta rakip takımın kalecisi ile çarpışmış; çarpışma sonucunda kalecinin burnu kırılmıştı. Devlet Başkanı, Bolivya’nın yüksek rakımlı bölgelerde uluslararası futbol müsabakaları organize etmesine yasak getirilmesine ilişkin girişimleri protesto etmek için de 2007 senesinde deniz seviyesinden 6000 metre yüksekte düzenlenen maçta forma giymişti.

evomorales1

 

18 Comments