Devlet Başkanı O Tişört Yüzünden Alay Konusu Oldu

ppppEkvador Devlet Başkanı Correa, genç bir çocuğun kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyince olanlar oldu. İngilizce “Aptalla Beraberim” yazılı ve Ekvador liderinin bulunduğu tarafa doğru ok işareti bulunan bir tişört giyen çocukla çektirdiği fotoğraf sosyal medyada yayılınca, Correa dalga konusu oldu.

Twitter’da, Correa’nın kullandığı MashiRafael kullanıcı adına atıfta bulunularak “I Am With Stupid Mashi” (Aptal Mashi ile Beraberim) hashtagi Ekvador’da günün en yüksek trendleri arasına girerken, “CIA’den casus bir çocuk hükümetin istikrarını bozmaya çalışıyor, bu harika bir manşet olur”, “O çocuk okulda bir mevki istediğinde ne olacağını görelim” gibi dalgacı twitler atıldı.

Fotoğrafın, Ekvador’un Facebook üzerindeki mizahi sayfasında paylaşılması üzerine de çocuğun annesi fotoğrafı koyanlarla iletişime geçerek, kaldırılmasını istedi. Anne, çocuğunun herhangi kötü bir niyeti olmadığını, tişörtte ne yazdığını bilmediğini dile getirdi.

Öte yandan, Devlet Başkanı Rafael Correa’nın destekleyicileri de, Ekvadorlu liderin sosyal medyada dalga konusu olmasının ardından karşı atak yaptı. We Are With You Mashi (Seninleyiz Mashi) hashtagi ile twitler atan destekleyiciler günün trendlerine girmeyi başardı.

1 Comment