Doğu Perinçek AİHM’de Clooney İle Karşı Karşıya

fft81_mf3320188AİHM Büyük Daire, Doğu Perinçek’in, “Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır” sözleri üzerine davalık olduğu İsviçre’nin temyiz başvurusunu bugün görüşecek.
İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ile İsviçre hükümeti arasındaki ‘Ermeni soykırımı’ davasının Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ndeki temyiz duruşması bugün yapılıyor Perinçek kendi savunmasını kendisi yapacak. Davaya müdahil olan Ermenistan hükümetinin hukuk ekibinde ise ünlü aktör George Clooney’in eşi avukat Amal Alamuddin Clooney de bulunuyor.

Perinçek, İsviçre’de verdiği konferanslarda, “Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır” dediği için bu ülkedeki mahkemeler tarafından ‘ırkçı ayrımcılık’la suçlanarak cezaya çarptırılmış; ardından davayı taşıdığı AİHM ise Perinçek’in sözlerinin ‘ifade özgürlüğü’ kapsamında olduğunu belirterek İsviçre’yi haksız bulmuştu. AİHM bugün, bu karara İsviçre tarafından yapılan temyiz başvurusunu bugün görüşüyor. .

4 Comments

 • DevOps as a service Reply

  16 January 2021 at 00:43

  … [Trackback]

  […] Info to that Topic: istanbulpost.com.tr/dogu-perincek-aihmde-bayan-clooney-ile-karsi-kaesiya-gelecek/ […]

 • Ameriphone HA-30 manuals Reply

  22 January 2021 at 05:37

  … [Trackback]

  […] Find More on that Topic: istanbulpost.com.tr/dogu-perincek-aihmde-bayan-clooney-ile-karsi-kaesiya-gelecek/ […]

 • regression testing Reply

  07 February 2021 at 19:55

  … [Trackback]

  […] Here you will find 41480 additional Information to that Topic: istanbulpost.com.tr/dogu-perincek-aihmde-bayan-clooney-ile-karsi-kaesiya-gelecek/ […]

 • frolep rotrem Reply

  26 February 2021 at 20:30

  I’ve read a few good stuff here. Definitely worth bookmarking for revisiting. I surprise how much effort you set to make the sort of excellent informative site.

Leave a Comment