Donald Trump Türkiye’deki “isyan” İçin Kimi Suçladı?

Stacy Adams

tttTürkiye’de dünkü darbe girişimi ve sonuçları, yaklaşan parti kurultaylarıyla kızışan Amerika’daki Başkanlık yarışına da yansımış durumda. Cumhuriyetçi Parti’nin Başkan adayı Donald Trump’a göre Türkiye’deki “isyan”Obama yönetimi politikalarının başarısızlığının sonucu.

Amerikanın Sesi’nin haberine göre Donald Trump, “Türkiye’deki ayaklanmaya tanık oluyoruz. Bu (Başkan) Obama’nın ve (Hillary) Clinton’un başarısızlığının yeni bir göstergesi. Dokundukları her şey, korkunç, ölümcül sonuçlara yol açıyor” diye konuştu. Ancak Trump bu iddiasına açıklık getirmedi. Trump, Ortadoğu’nun her zamankinden daha istikrarsız olduğunu söyledi.

Donald Trump, “Türkiye’de çok sayıda dost var. Harika insanlar, muhteşem insanlar. Hepsine iyi dileklerimizi sunuyoruz. Bir zorluğu çözmeye çalışıyorlar, onlara iyi dileklerimizi sunuyoruz. Dün gece büyük acılar yaşandı, ama umarım çözülecek” dedi.

Benzer iddia Trump’tan sonra söz alan Başkan Yardımcısı adayı Mike Pence’den de geldi ve o da “Ülkemizdeki ve yurtdışındaki terör olayları, Fransa’da birkaç gün önce gördüğümüz üzücü manzaralar ve Türkiye’deki darbe girişimi, dünyanın gittikçe parçalanmaya gitmesinin bir kanıtı” diye konuştu.

5 Comments

 • mơ thấy sếp cũ Reply

  06 January 2021 at 03:54

  … [Trackback]

  […] Read More on that Topic: istanbulpost.com.tr/donald-trump-turkiyedeki-isyan-icin-kimi-sucladi/ […]

 • DevOps solutions Reply

  12 January 2021 at 13:36

  … [Trackback]

  […] Read More on on that Topic: istanbulpost.com.tr/donald-trump-turkiyedeki-isyan-icin-kimi-sucladi/ […]

 • Digital Transformation Reply

  03 February 2021 at 18:29

  … [Trackback]

  […] Here you will find 64612 additional Information to that Topic: istanbulpost.com.tr/donald-trump-turkiyedeki-isyan-icin-kimi-sucladi/ […]

 • sex doll netflix rotten tomatoes price Reply

  16 March 2021 at 13:50

  … [Trackback]

  […] Read More on that Topic: istanbulpost.com.tr/donald-trump-turkiyedeki-isyan-icin-kimi-sucladi/ […]

 • zortilonrel Reply

  22 March 2021 at 01:39

  I got what you intend,bookmarked, very nice web site.

Leave a Comment