Dövme Yüzünden!

 

İngiliz hemşire Naomi Coleman, kolundaki Buda dövmesi nedeniyle Sri Lanka’dan sınırdışıı edildiğini iddia etti.

37 yaşındaki Coleman, Hindistan’dan geldiği Sri Lanka uluslararası havaalanında polis tarafından gözaltına alındı ve burada sınırdışı edilmek istendi.

Buddha-tattoo-012Budist olduğunu ve meditasyon yaptığını söyleyen İngiliz turist, kolundaki Buda dövmesinin Budizm’e saygısızlık olarak değerlendirildiğini, ancak kendisinin niyetinin bu olmadığını söyledi. Coleman, daha önce de iki kez Sri Lanka’yı ziyaret ettiğini, diğer Budist ülkeler olan Kamboçya ve Tayland’da da herhangi bir sorunla karşılaşmadığını kaydetti.

İngiliz turist, hangi suçla itham edildiğini bilmeden 6 saat boyunca gözaltında tutulduğunu ve polislerin kendisinden rüşvet isteyerek tacizde bulunduklarını öne sürdü.

Sri Lanka, geçtiğimiz Mart ayında da bir İngiliz turisti kolundaki Buda dövmesi nedeniyle gözaltına almıştı. 2012 yılında da 3 Fransız turist, Buda heykelini öptükleri gerekçesiyle mahkemeler tarafından 6 ay hapis cezasına çarptırılmış, cezaları 5 yıl süreyle ertelenmişti_74372166_74372165

2010 yılında ülkeye gelmek isteyen ABD’li rap yıldızı Akon’un girişi de, bir klibinde Buda heykeli önünde dans eden kadınlar nedeniyle engellenmişti.

0

3 Comments

Leave a Comment