Düşen Uçağın Karakutuları Bulundu

Mısır’da düşen Rus Kogalımaviya (Kolavia) Havayolları’na ait Airbus A-321 tipi yolcu uçağının iki kara kutusuna da ulaşıldı. Cihazların hafif hasarlı durumda olduğu belirtildi.

Rus Kogalımaviya Havayolu şirketine ait Airbus A-321 tipi yolcu uçağının Sina Yarımadası üzerinde düşmesinin ardından Rusya’da bugün yas tutuluyor. Uçaktaki 224 kişinin tamamınınhayatını kaybettiği kaza, Rusya tarihinin en büyük uçak kazası olarak kayıtlara geçti.

Kaza yerinde arama kurtarma çalışmaları sürerken, şu ana kadar 150 ceset bölgeden çıkarılarak kimlik tespiti işlemleri için Kahire’deki morga götürüldü.
DNA örneği toplama işlemleri ise St. Petersburg’da yürütülüyor. St. Petersburg Vali Yardımcısı İgor Abin, şu ana kadar kazada yakınlarını kaybeden 147 kişinin kimlik tespiti için DNA örneği verdiğini açıkladı.

Bu arada uçağın karakutularına ulaşıldı. Kazayla ilgili yürütülen soruşturmaya başkanlık eden Rusya Ulaştırma Bakanı Maksim Sokolov, uçağın iki karakutusuna da ulaşıldığını, cihazların hafif hasarlı durumda olduğunu açıkladı.

1 Comment