Düşen Yolcu Uçağını “IŞİD vurdu’ iddiasına Yalanlama

uçakkkRusya Ulaştırma Bakanı Maksim Sokolov, Rus yolcu uçağının IŞİD tarafından roketle vurulduğuna ilişkin iddiaları yalanladı.
Mısır hava sahasında düşen Rus yolcu uçağı hakkında çıkan “IŞİD vurdu” iddialarını yalanlayan Rusya Ulaştırma Bakanı Maksim Sokolov, “Şu anda basında Şarm El Şeyh‘den St. Petersburg’a giden Rus yolcu uçağının teröristler tarafından atılan roketle vurulduğuna ilişkin haberler yer alıyor. Bu haberler doğru değildir” dedi.

“Mısırlı meslektaşlarımızla sıkı temas içerisindeyiz ve onlar bu tür düşünceleri doğrulayacak bir bilgiye sahip değiller” diye konuşan Sokolov, “Olay yerinde uzmanlar çalışıyor. Yakın zamanda uluslararası komisyonda toplanan tüm kanıtlar ve bilgi analizlerinin temelinde trajediden sonuçlar çıkaracak” ifadelerini kullandı.

 

Öte yandan yolcu sayısı ile ilgili Ulaştırma bakanlığı 217 yolcu 7 mürettebat olarak açıklarken, Rusya’nın Mısır’daki büyükelçisi 212 yolcu ve 7 mürettebat olarak açıklama yaptı. Rusya Tur Operatörleri Birliği internet sitesinde toplam 217 kişinin adı yayınlandı.

3 Comments