Erdoğan: “Suudi Arabistan’ı Ortak İstemiyoruz Havana’da Kendimiz Camii Yapmak İsteriz”

cheeCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Küba’nın başkenti Havana’daki programı kapsamında kentin eski şehir olarak adlandırılan tarihi bölümünü ziyaret etti.
Basın mensuplarının Küba ziyaretine ilişkin sorularını yanıtlayan Erdoğan, Küba’da önemli görüşmeler gerçekleştirdiklerini, Devlet Başkanı Raul Castro ile verimli görüşmelerde bulunduklarını söyledi.
Erdoğan, rahatsızlığı nedeniyle Fidel Castro ile bir araya gelemediğini dile getirerek, Küba Devlet Başkanı Raul Castro ile geniş bir çerçevede görüşme gerçekleştirdiklerini yineledi.

Havana’da cami projesiyle ilgili gelinen noktanın sorulması üzerine de Cumhurbaşkanı Erdoğan, Küba yönetimince Suudi Arabistan ile bu konuda çok öncelere dayanan bir görüşme yapıldığını ve bir mutabakata varıldığını aktardı.
“Suudi Arabistan mimarisiyle bizim mimarimiz farklı. Burada bu işle ilgilenen çok önemli bir isim var, kendilerine Ortaköy Cami ile ilgili daha önce bilgi vermiştik. Ben şimdi Ortaköy Cami ile ilgili tüm bilgileri, proje çalışmalarına, tüm görüntülerine varıncaya kadar takdim ettim. ‘Biz bunu kendimiz yapacağız, ortak istemiyoruz. Uygun görürseniz Havana’da yapmak isteriz’. Havana’da diğerlerine söz vermişseniz o zaman bir başka şehirde Ortaköy Camisi’ni yapabileceğimizi kendilerine söyledik. Bundan sonraki süreci de bizler gerek Diyanet İşleri gerek TİKA vasıtasıyla takip edeceğiz. TİKA ile ilgili burada üç önemli adım atıldı, bir adım da bu olacak. Olumsuz bir yaklaşımları yok.”

7 Comments

 • CI CD Solutions Reply

  15 January 2021 at 13:34

  … [Trackback]

  […] Read More Info here to that Topic: istanbulpost.com.tr/erdogan-suudi-arabistani-ortak-istemiyoruz-havanada-kendimiz-camii-yapmak-isteriz/ […]

 • Regression Testing Reply

  19 January 2021 at 10:22

  … [Trackback]

  […] Here you can find 94484 additional Information on that Topic: istanbulpost.com.tr/erdogan-suudi-arabistani-ortak-istemiyoruz-havanada-kendimiz-camii-yapmak-isteriz/ […]

 • replika rolex Reply

  24 January 2021 at 16:37

  … [Trackback]

  […] Read More Info here to that Topic: istanbulpost.com.tr/erdogan-suudi-arabistani-ortak-istemiyoruz-havanada-kendimiz-camii-yapmak-isteriz/ […]

 • Royal Pines plumbing company Reply

  15 February 2021 at 05:08

  … [Trackback]

  […] Read More Info here on that Topic: istanbulpost.com.tr/erdogan-suudi-arabistani-ortak-istemiyoruz-havanada-kendimiz-camii-yapmak-isteriz/ […]

 • frolep rotrem Reply

  19 February 2021 at 07:53

  fantastic post, very informative. I wonder why the other experts of this sector do not notice this. You must continue your writing. I am confident, you’ve a great readers’ base already!

 • Camie Kepp Reply

  28 February 2021 at 22:04

  Thanks so much for sharing the information. I love sucking dick btw hmu

 • zortilonrel Reply

  07 March 2021 at 19:22

  Saved as a favorite, I really like your blog!

Leave a Comment