Erdoğan’dan Bahçeli’ye ‘Eyalet Sistemi’ Yanıtı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Benim danışmanım eyalet sistemi dese görevden alırım sözlerine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yanıt geldi.

 
Erdoğan’ın Başdanışmanı Karatepe: Başkanlık çıkarsa eyalet sistemine geçilmeli.

 
Bahçeli’nin, “Cumhurbaşkanı Başdanışmanı eyalet de gelecek diyor ve Cumhurbaşkanı da buna ses çıkarmıyorsa Ülkücülerin kalan 2 günde kararı ne olabilir?” diye sormasının ardından ilk açıklama geldi.

TGRT Haber, Beyaz TV ve TV Net ortak canlı yayınında konuşan Erdoğan, “Danışmanımın bir açıklaması olmuş, almışlar onu çarpıtmışlar. Ben ne diyorum, sen ona bak. Böyle bir şey yok” dedi.

Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:
Bahçeli: Danışmanı ‘eyalet sistemi’ diyor, Erdoğan ses çıkarmıyorsa ülkücülerin kararı ne olabilir?
“14 yıllık yönetimimizde PKK terör örgütüyle bu konuda verdiğimiz mücadele, üniter yapının en güzel örneğidir. Onlar, bizim Güneydoğu, Doğu illerimizde üniter yapıyı sıkıntıya düşürecek açıklamalar yaptığı zaman onların karşısında aslanlar gibi dikilen biz olduk. Bayrağımıza yönelik bir şey olduğu zaman aslanlar gibi onların karşısında dikilen biz olduk. CHP, Hakkari’ye gitti, miting yaptı, bir tane Türk bayrağını o mitingde gösteremedi.

Onların çünkü oradaki güç kaynağı HDP’ydi. Onları arkalarına aldılar, onlarla beraber orada miting yaptılar. Bu konuyla ilgili olarak danışmanımın bir açıklaması olmuş, almışlar onu çarpıtmışlar, ki danışmanım sonra değişik şekilde onu düzeltmeye yönelik açıklamalar yaptı. Ben ne diyorum, sen ona bak. Böyle bir şey yok, benden duydunuz mu? Yok. Bir defa ‘Rejimle ilgili kim herhangi bir olaya giderse karşısında ilk defa ben dururum’ dedim. 1923’te rejim meselesi bu ülkenin bitmiştir. Ondan sonraki süreç sadece yönetim sistemleri meselesidir, şu anda da değişiklik yapılan konu, bir yeni yönetim sisteminin gelmesidir.”

1 Comment