Euro Bölgesi Yunanistan’a 5 Gün Süre Verdi, Çipras Ağır Konuştu

eeeEuro Bölgesi liderleri yeni bir kurtarma paketi için Yunanistan’a 5 gün süre tanıdı. Atina’dan pazar günü yapılacak AB zirvesine kadar ayrıntılı reform programı sunması isteniyor.

 
Euro Bölgesi liderlerinin toplantısının ardından AB Konseyi Başkanı Donald Tusk açıklamada bulundu. Tusk, Yunanistan’ın Euro Bölgesi’nin kurtarma fonu olan Avrupa İstikrar Mekanizması’na (ESM) resmi başvuruda bulunacağını söyledi.
Almanya Başbakanı Angela Merkel, “Yunanistan’ın sıkı reform ve tasarruf koşullarına bağlı kurtarma programı için başvurusunu en geç perşembe gününe kadar yapacağını” kaydetti.

 
Bu arada Yunanisyan Başbakanı Çipras, Avrupa Parlamentosu’nun Strasbourg’daki toplantısında Yunanistan ile ilgili tartışmada konuşma yaptı. Başbakanı Aleksis Çipras, “Yunanistan’ın problemleri Avrupa’nın problemidir ve Avrupa’nın buna çözüm bulması gerekir” dedi.

Ülkesinin daha önce yaptığı anlaşmaların “tasarruf çıkmazına” neden olduğunu ve Yunan ekonomisinde kısır döngü yarattığını savunan Çipras, Yunanların referandumda yaptıkları cesur seçime kulak verilmesi gerektiğini kaydetti.

 

Çipras, “Yunanistan’ın, reformları oluşturacak fakat aynı zamanda Yunan halkı tarafından bugüne kadar yapılmış fedakarlıklardaki çok büyük gayretleri de dikkate alacak bir anlaşmaya ihtiyacı var” dedi.

 

 

3 Comments

 • YOURURL.com Reply

  06 January 2021 at 08:11

  … [Trackback]

  […] Info to that Topic: istanbulpost.com.tr/euro-bolgesi-yunanistana-5-gun-sure-verdi-cipras-agir-konustu/ […]

 • replica watches Reply

  21 January 2021 at 02:41

  … [Trackback]

  […] There you will find 42739 additional Information on that Topic: istanbulpost.com.tr/euro-bolgesi-yunanistana-5-gun-sure-verdi-cipras-agir-konustu/ […]

 • human hair wigs Reply

  22 January 2021 at 19:30

  … [Trackback]

  […] Information on that Topic: istanbulpost.com.tr/euro-bolgesi-yunanistana-5-gun-sure-verdi-cipras-agir-konustu/ […]

Leave a Comment