Evli Çiftlerin Yüzde 70’i Para Yüzünden Tartışıyor!

Wedding rings and large bills of moneyTIME Money dergisini eşler arsındaki anlaşmazlıklarla ilgili bir raştırma yaptı. Araştırmaya göre Çiftlerin, yüzde 29’u ev işleri, yüzde 32’si ise para için her ay eşleriyle tartıştıklarını belirtti.

Anket sonuçlarına göre, çiftlerin banka hesaplarını kontrol etme sıklığı, cinsel birliktelik sıklığından daha fazla olduğunu gösterdi. Erkeklerin yüzde 45’i “bu konuda en çok ben endişeleniyorum” derken, eşim daha endişeli diyenlerin oranı ise yüzde 23’te kalıyor.

Kadınlarda ise bu konuda kendilerini erkeklerden daha fazla ilgili görüyor. Kadınların yüzde 47’si ben endişeliyim derken, kocam bu konuyla ilgili diyenlerin oranı ise sadece yüzde 18’de kalıyor. Araştırmadaki kadınların yüzde 37’si eşlerinden daha az veya hiç bir şey kazanmazken, erkeklerde çalışmayanların oranı sadece yüzde 3.
EN FAZLA TARTIŞMA PARADAN ÇIKIYOR

Sonuç olarak çiftlerin yüzde 70’i para yüzünden sürekli tartışıyor. 18 yaşın altında çocuğu olan çiftlerde ise bu oran yüzde 80’i buluyor. Diğer ilginç bir bulgu ise çiftlerin yüzde 22’si yaptıkları harcamaları eşlerinden saklıyor. Erkekler kazanç konusunda kendisi eşiyle eşit bir biçimde görmüyor. Kadınlarda ise daha çok ‘biz’ düşüncesi hakim.

1 Comment