Facebook’un Kurucusu Müslümanlara Seslendi: Bir Yahudi Olarak Kapımız Sonuna Kadar Açık

markkkFacebook’un sahibi Mark Zuckerberg  Müslümanlar seslenerek  “şirketimizde (facebook) lider olarak çalışmak isterseniz. Bir Yahudi olarak kapımız sonuna kadar sizlere açık.” Dedi.

 

Zuckerberg  “Paris saldırılarından sonra Müslümanlar başkalarının gerçekleştirdiği bu olaydan dolayı, kim bilir nasıl zulme uğrayacaklarını düşündüklerini biliyorum. Bir Yahudi olarak ailem her zaman bana şunu öğretti: “Kime olursa olsun yapılan haksızlıkların karşısında olmalıyız. Bu haksızlıklar size karşı yapılmış değilse bile. Özgürlüklere yapılan saldırılardan herkes acı çekecektir.”

Facebook’daki sayfasında takipçilerine seslenen Mark Zuckerberg mesajına şöyle devam etti: “Eğer bir Müslümansanız ve Facebook’da lider olarak çalışıyorsanız, her zaman kapım sonuna kadar size açık. Sizin haklarınızı sonuna kadar savunacağız ve sizler burada her zaman için barış ve güven içerisinde olacaksınız. Çocuğumuzun dünyaya gelmesi bize daha çok umut verdi, ama bazılarının nefreti bizi yıldırmamalı. Umudumuzu kaybetmemeliyiz. Birlikte mücadele ettiğimiz takdirde bütün insanlık için daha iyi bir dünya inşa edebiliriz.”

 

3 Comments