FBI Hacker Grubunu Kullandı!

dt.common.streams.StreamServerABD’de tutuklanan bir hacker, FBI ile dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous arasındaki ilişkiye dair önemli iddialarda bulundu. FBI’ın, grup içerisindeki muhbirleri aracılığıyla Türkiye, İran, Suriye gibi ülkelere siber saldırılar organize ettiği öne sürülüyor.

ABD’li bir hackerın daha önce yayımlanmamış ifadelerinin yer aldığı bir metinde, ABD hükümetinin hacker gruplarıyla ilişkilerine dair önemli bilgiler yer alıyor.

29 yaşındaki hacker Jeremy Hammond, geçtiğimiz Kasım ayında federal mahkemenin kararına uymamış ve mahkeme salonunda istihbarat örgütü FBI’ın, dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous içindeki bir muhbiri aracılığıyla bu gurubu yönlendirdiğini söylemişti. Mahkeme hakimi, Hammond’u konuşturmamış ve iddialarını da kayda geçmemişti.

İnternet üzerinden yayımlanan ve Hammond’a ait olduğu iddia edilen ifadelerle birlikte, genç hackerın iddiaları yeni bir boyuta taşındı. Russia Today’e konuşan ve dava ile yakından ilgilenen ismini açıklamak istemeyen bir kişi, Hammond’a ait olduğu iddia edilen ifadeleleri doğruladı.

 

1 Comment