FBI Yetkilileri: “Clinton Yarışı Kazanmak Zorunda”

New York Times’da  Salı yayınlan bir habere göre, Donald Trump’ın 2016 Başkanlık  kampanyasını soruşturmaya yardım eden üst düzey FBI yetkilisinin, bir meslektaşına “Demokrat Başkanlık adayı Hillary Clinton, Seçimi Kazanmak Zorunda” dediği belirtildi.

Kıdemli FBI ajanı Peter Strzok, Clinton’un FBI avukatı Lisa Page‘ye gönderilen bir metinde “kazanması” gerektiği yazıldığını söyledi.

Habere göre , Strzok ve Page arsındaki mesajlaşmalarda  Trump başkanlığında FBI’yı politize edebileceği yazılıydı.

haberde Adalet Bakanlığı Müfettişi General Michael Horowitz, FBI’ın Clinton’un resmi yazışmalarda özel bir e-posta sunucusu kullanması konusundaki soruşturmasını ele alan bir araştırmada metnin araştırıldığını belirtti.

Strzok, bu ayın başlarında çıkan haberlerde, Trump’u hor gören ve Clinton’a destek veren kısa mesajları değiştirdiğini öne sürdükten sonra, Rusya soruşturması için görevinden alındı. Strzok hem Clinton’un e-postasıyla hem de Rusya soruşturmalarında yer aldı. Trump dahil Cumhuriyetçiler, son haftalarda FBI üzerindeki saldırılarını artırmış durumda.

Özel Danışman Robert Mueller ve kongre komiteleri, Donald Trump’in kampanyası ile Rusya arasındaki muhtemel bağlantıları araştırıyor. Rusya, 2016 ABD seçimlerinde karışmadığını açıkladı.

 

 

5 Comments