Fransa’da PKK’lıların Cezası Artırıldı

Stacy Adams

parisssFrance 3 televizyonu, ‘kampanya’ adı altında Fransa’da yaşayan Kürtleri haraca bağlayan ve bir işadamına şiddet uygulayan terör örgütü PKK üyelerinin 7 yıl hapse mahkum edildiklerini duyurdu.

 
Habere göre, “Bir terör örgütü için çete kurmak” ve “Adam öldürmeye teşebbüs” suçlarından Marsilya Mahkemesi tarafından 5’er yıl hapis cezasına çarptırılan Öner Uludağ ve Ali Baki, haklarında 9 sene hapis cezası isteyen cumhuriyet savcılığının itirazı üzerine Paris Temyiz Mahkemesi’nde bir kez daha yargılandılar.

Fransa’daki Kürt diasporasından ‘kampanya’ adıyla haraç toplayan PKK üyeleri, parayı vermek istemeyen Kürt asıllı bir iş adamının ‘ölüm tehdidi’ aldığına dair şikayeti üzerine yakalanmış, mahkemece 5’er yıl hapse mahkum edilmişlerdi.

Paris Temyiz Mahkemesi, PKK üyelerinin cezalarını 7 seneye çıkarttı ve infaz sonunda Fransa topraklarından çıkarılma cezası verdi.

Diğer 7 militan ise Marsilya Mahkemesi tarafından 30 ay ile 2 sene arasında değişen hapis cezalarına çarptırılmışlar ve Marsilya Cumhuriyet Başsavcılığı bu suçlular için temyize gitmemişti.

Avrupa Birliği ülkeleri arasında Fransa, en çok PKK teröristi mahkum eden ülke olarak başı çekiyor.

2 Comments

  • zortilo nrel Reply

    07 March 2021 at 19:10

    Thanks for another informative site. The place else may I get that kind of information written in such a perfect means? I have a challenge that I am simply now operating on, and I’ve been at the glance out for such info.

  • London Reply

    09 March 2021 at 17:08

    Some really superb information, Glad I observed this.

Leave a Comment