Fransa’da Sosyalistler Kaybetti Aşırı Sağ Seçimden Zaferle Çıktı

mnmmFransa’da 13 bölgenin yönetiminin belirleneceği bölgesel seçimlerin ilk turunu yüzde 29,5 ile aşırı sağcı Ulusal Cephe Partisi önde tamamladı.

Resmi olmayan sonuçlara göre, liderliğini

Fransa’da 13 bölgenin yönetiminin belirleneceği bölgesel seçimlerin ilk turunu yüzde 29,5 ile aşırı sağcı Ulusal Cephe Partisi önde tamamladı.

Resmi olmayan sonuçlara göre, liderliğini Marine Le Pen’in yaptığı aşırı sağcı Ulusal Cephe (FN) oyların yüzde 29,5’ini, liderliğini eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin yaptığı Cumhuriyetçiler oyların yüzde 27’sini alırken, Cumhurbaşkanı François Hollande ve Başbakan Manuel Valls’in partisi iktidardaki Sosyalist Parti oyların yüzde 23’ünü, Avrupa Ekoloji ve Yeşiller Partisi Fransa (EELV) ise oyların yüzde 6,5’ini aldı.

‘in yaptığı aşırı sağcı Ulusal Cephe (FN) oyların yüzde 29,5’ini, liderliğini eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin yaptığı Cumhuriyetçiler oyların yüzde 27’sini alırken, Cumhurbaşkanı François Hollande ve Başbakan Manuel Valls’in partisi iktidardaki Sosyalist Parti oyların yüzde 23’ünü, Avrupa Ekoloji ve Yeşiller Partisi Fransa (EELV) ise oyların yüzde 6,5’ini aldı.

40 Comments