Fransız Lider Giyotinin Topraklarına Geri Gelmesini İstedi

Jean-Marie Le Pen, France's far-right National Front political party leader, speaks during the party's annual congress in ToursFransız ırkçı lider Jean-Marie Le Pen IŞİD üyeleri için Giyotin’in tekrar ülke topraklarına kurulmasını istedi.

Fransa’da Ulusal Cephe (Front National) Partisi’nin kurucusu ve onur başkanı Jean-Marie Le Pen yaptığı açıklamada, Suriye ve Irak topraklarında faliyet gösteren terör örgütü IŞİD saflarında savaşan Fransız pasaportlu vatandaşların yakalanmaları halinde ülkeye getirilerek giyotinden geçirilmesini istedi.

Amerikalı yardım gönüllüsü Peter Kassig ile 14 Suriye askerinin başı kesilerek infaz edildiğini gösteren video kaydındaki bir IŞİD militanının Fransız vatandaşı Maxime Hauchard’ın çıkması üzerine tepki gösteren Le Pen, “Bizim onların bıçağından daha kullanışlı, kafayı vucuttan ayıran giyotinimiz var, Hauchard’ı yakalayıp giyotinden geçirelim” dedi. Fransız ırkçı l¡derin bu açıklamaları ülkede büyük tepki buldu.

1 Comment

  • over here Reply

    06 January 2021 at 01:23

    … [Trackback]

    […] There you can find 46007 more Info on that Topic: istanbulpost.com.tr/fransiz-lider-giyotinin-topraklarina-geri-gelmesini-istedi/ […]

Leave a Comment