Greyfurtun 8 Mucizesi

greyfurtGreyfurt, narenciyelerin en büyüğü. O da diğerleri gibi bolca vitamin ve mineral içeriyor. Öyle ki kanserle mücadeleden, göz sağlığının korumasına ve kilo vermeyi kolaylaştırmaya kadar sağlık açısından pek çok fayda sağlıyor.

 

Metabolizma çalıştırıcı Greyfurtu düzenli tüketmek, eğer biraz fazla kilonuz varsa kilo vermenizde yardımcı olabilir. Normal diyetinizde değişiklik yapmadan greyfurtu öğünlerinizden önce tüketmeniz yeterli.

 

Çünkü bu meyve yağ yakımını hızlandırıyor. Kansere karşı savaşıyorBu hastalığa karşı insanlık pek çok tedavi türünü deniyor. Henüz bir çare bulunamadı ama en azından hastalık süresince narenciyelerle hastayı desteklemek, hayat kalitesini artırıyor. Çünk greyfurt vücudun enfeksiyonlarla mücadele etmesine yardımcı olan bir narenciye ve içerdiği bol miktardaki flovanoidlerin yardımıyla vücuttaki kanserojen maddelerle savaşmaya yardımcı.

 

Kalbi korurÖzellikle antioksidan seviyesi yüksek kırmızı greyfurtları yulaf ezmesi gibi sağlıklı ve kalp dostu bir besine ekleyerek yerseniz muhteşem bir kahvaltı yapmış olursunuz. Çünkü bu kahvaltıya bir greyfurt eklemek kötü kolesterolünüzü düşürmenize yardımcı olabilir.

 

Kalbinizi düşünün. Cildi korurTabi sadece hastalıklarda vücudumuza destek olmuyor greyfurt. Güzellik için de birebir. Günde tek bir greyfurt ile cildine hayran olduğunuz Hollywood ünlüleri gibi olmanız mümkün. Çünkü içerdiği yüksek C vitamini, cildi pürüzsüz ve dolgun tutmak için gereken bir proteinin üretilmesini sağlıyor. Suyu ise saçlara doğal bir parlaklık ve yumuşaklık kazandırıyor desek?

 

Soğuk savaşçısı Greyfurt bağışıklık sistemini desteklemek için yardımcı olan C vitamininin mükemmel bir kaynağı. Yine yapılan araştırmalar C vitaminin kalp hastalığı, felç ve kanser gibi hastalıklarda ölüm riskini azaltmakta yardımcı olabildiğini gösteriyor.

 

Göz yorgunluğuna birebirPembe ve kırmızı greyfurtun görme sağlığı üzerinde etkili olduğunu söyleyebiliriz. Günlük olarak bir greyfurt tüketimi göz yorgunluğunu giderir, bunun yanında doğal olarak yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkabilecek göz sorunlarına yakalanma riskini azaltabilir.

 

Rahat nefes alınC vitamini özellikle astım hastalığı için faydalı. Greyfurt ta bu vitamini bolca içeriyor ve C vitamini aynı zamanda astım hastalığına da iyi geliyor. Nasıl mı? Astım ataklarının şiddetini azaltarak, atakların gecikmesine yardımcı olarak. Özellikle çocuklarda, öksürük ve burun tıkanması sorunlarını ortadan kaldırabilir. Organik temizleyiciGreyfurt sadece sağlık için mi faydalı?

 

Tabii ki hayır. Bu mucize narenciyeyi organik temizleme maddesi olarak da nitelendirebiliriz. Armatürlerinizi, deniz tuzu ve greyfurt suyunu karıştırıp ovarak pırıl pırıl yapabilirsiniz. Sırrı şu, greyfurttaki sitrik asit kirleri çözmede bir numara.

104 Comments