Hafif Kilolu Kadınlar Daha mı Zeki?

taralynn5Ortalamanın biraz daha üstünde kilosu olan kadınların birkaç işi birden daha iyi yapabildiği ve daha zeki oldukları ortaya çıktı.

Yapılan araştırmalara göre, balıketli kadınların vücutları daha fazla östrojen hormonu salgılıyor ve bu da beyin fonksiyonlarını olumlu etkiliyor.

Uzmanlar, kilonun beyin üzerinde pozitif etkisi olduğunu, orta yaşa geçiş aşamasında faydalı etkilerinin olduğunu ve beyni koruduğunu iddia ediyor.

Ayrıca geniş kalçalara sahip balıketli kadınların vücudunda yeterli oranda omega-3 yağ asiti bulunuyor ve omega 3 yağ asitleri de beynin gelişimi için oldukça önemli. Buna rağmen fazla kilolu olmanın sağlık için pek çok zararı olduğunu da unutmamak gerekiyor.

Diğer bir araştırmaya göre, kıvrımlara sahip olan balıketli kadınların çocukları daha zeki. Bunun sebebi annenin kalçasındaki yağların bebeğin beyin gelişiminde büyük rol oynaması.

Bebeklerin beyinlerinin sağlıklı gelişebilmesi için omega-3 yağı çok gerekli. İnsan vücudu omega-3 yaratamıyor, bu madde gıdalarla vücudumuza girip kadınların kalça ve bacak bölgelerinde depolanıyor.

Yani bebeğe süt yoluyla aktarılan omega-3 annenin yıllar içinde depolamış olduğu yağlardan geliyor.

1 Comment