Hakemin Tartışmalı Kararına Rağmen Fener Bahçe Göğsümüzü Kabarttı

Cihm6MXWEAAkjPkTurkish Airlines Euroleague final karşılaşmasında Fenerbahçe, CSKA Moskova’ya 101-96 mağlup oldu. Sarı-Lacivertliler büyük bir başarıya imza atarak Avrupa ikincisi oldu.

Turkish Airlines Euroleague final karşılaşmasında Fenerbahçe, CSKA Moskova’ya 101-96 mağlup oldu. Sarı-Lacivertliler büyük bir başarıya imza atarak Avrupa ikincisi oldu.THY Euroleague finalinde temsilcimiz Fenerbahçe, CSKA Moskova’yı 101-96 mağlup olarak Türk spor tarihinin en büyük başarılarından birini kazanmanın eşiğinden döndü.

Karşılaşmanın ilk üç çeyreğinde üstün olan CSKA, farkı 20 sayının üstüne çıkarmasına karşın son çeyrekte Fenerbahçe’nin geri döşünü durduramadı. Fenerbahçe’nin son çeyrekteki dönüşünün ardından maçın normal süresi 83-83 sonuçlandı. Uzatmalara giden maçta temsilcimiz kontrolü tekrar rakibe verdi ve sahadan 101-96 mağlup ayrıldı.

Karşılaşmanın hakemleri Damir Javor, Luigi Lamonica ve Robert Lottermoser’un verdiği kararlar ise dev finalin önüne geçti. Özellikle Sloven hakem Damir Javor uzatma anlarında çaldığı düdükler uzun süre tartışılacak.

4 Comments