Hangi Ülkenin Dışişleri Bakanı “Annem Erkeklerle Dans Etmemi Yasakladı” Dedi

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, ABD’li mevkidaşı Tillerson’la arasında geçen ‘tango’ atışmasını sürdürerek, ‘Annesinin erkeklerle dans etmesini yasakladığını ama Tillerson’a dans etmeyi öğretebileceğini’ söyledi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD’li mevkidaşı Rex Tillerson ile arasında geçen ‘tango’ atışmasını bir adım ileriye taşıyarak, kendisine dans dersi verebileceğini söyledi.

Russia Today’in haberine göre Tillerson ile Lavrov arasındaki ‘tango’ atışması, geçtiğimiz hafta Brüksel’de düzenlenen NATO dışişleri bakanları toplantısında başladı.

Habere göre bir Lavrov toplantı sırasında Tillerson’a, Rusya’yla iyi ilişkiler kurmakla ilgili ‘tango iki kişiliktir’ ifadesini kullanmıştı. (İngilizce’de ‘It takes two to tango’ ifadesi, bir işin yapılabilmesi için iki kişinin gerektiğini belirten bir tabir)
Tillerson ise buna cevap olarak, “Rusya’yla dans edebilir ve bundan bazı kazançlar bile sağlayabilirsiniz. Fakat kesinlikle Lavrov’la tango yapamazsınız, çünkü onun bu dansı yapmaya izni yok” demişti.

13 Comments