Harry Potter Yazarından ‘Ramazana özel’ Tavsiye

herrDünyada sosyal medya 7 kitaplık Harry Potter serisinin İngiliz yazarı J.K. Rowling’in bir hayranına verdiği Ramazan tavsiyesini konuşuyor.
Kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar ve hayranları ile mesajlaşmaları ile bilinen J.K. Rowling, bu defa bir hayranının attığı Ramazan tweet’ine verdiği cevapla gündemde.

YEMEK TASVİRLERİNİ OKUMAK KOLAY DEĞİL

Kanada’nın Toronto kentinde yaşayan yaşayan 21 yaşındaki Mujtaba Alvi isimli hayranı Rowling’e attığı tweet’te Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı kitabını okuduğunu ama oruç tuttuğu için serinin 5’inci kitabındaki yemek tasvirlerini okumanın kolay olmadığını söyledi.

O KİTAPTA O KADAR ÇOK YEMEK YEMİYORLAR

Ntv’nin haberine göre, bu mesajın ardından İngiliz yazarın genç okuruna yanıtı gecikmedi. Hayranına serinin 7’nci kitabını okuması tavsiyesinde bulunan Rowling, “Harry Potters ve Ölüm Yadigarları’nı dene. O kitapta o kadar çok yemiyorlar” dedi.

KISA SÜREDE SOSYAL MEDYANIN DİKKATİNİ ÇEKTİ

Kısa sürede sosyal medya kullanıcılarının dikkatini çeken bu sohbetin kahramanı ülke basının da ilgisini çekti. Basına konuşan genç okur, mesajı attığı günün doğum günü olduğunu ve Rowling’in cevabının aldığı en güzel hediye olduğunu belirtti.

Rowling’in okuruyla diyoloğu şöyle:

90 Comments