Havalimanındaki Suikast Güvenlik Kamerasında

Dünyayı sarsan Kuala Lumpur’daki suikastin görüntüleri yayınlandı. Beyaz giyinen kadın arkadan yaklaşıp Kuzey Kore lideri Kim’in ağabeyinin gözlerini kapatıyor, suikast timinden diğer kadın kurbanın yüzüne zehir sıkıyor.

Suikast Malezya ve Kuzey Kore arasında ipleri geriyor. Kuala Lumpur yönetimi, Kuzey Kore’deki büyükelçisini geri çağırdı. Pyongyang ise, otopsi sonucunu tanımayacağını ilan etti.

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un üvey kardeşi Kim Jong-nam’ın Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı’nda zehirlenerek öldürülmesi, Malezya ve Pyongyang yönetimini karşı karşıya getirdi.

Kuzey Kore’deki büyükelçisini geri çağırma kararı alan Malezya yönetimi, suikastin arkasında Pyongyang yönetiminin olduğuna inanıyor.

Kim’in cesedinin kendilerine verilmesini isteyen Pyongyang ise, daha önce yaptığı açıklamada otopsi sonucunu tanımayacağını duyurmuştu.

Taraflar arasındaki gerilim tırmanırken, Malezya televizyonları suikast anının görüntülerini ekrana getirdi.

Havalimanında kalabalığın arasında bekleyen Kim Jong-nam’ın yanına yaklaşan iki kadından beyaz giyimli olanı kurbanın gözlerini eliyle kapatıyor, diğeri ise yüzüne zehir sıkıyor. Peşinden suikast timi hızlıca olay yerinden ayrılıyor.

Ne olduğunu anlayamayan Kim polislerin yanına gidiyor ve yaşananları aktarıyor. Polisler ve kurban havalimanı içerisinde dolaşıyorlar, tıbbi yardım için bir kliniğe gidiyorlar.

Malezya basını, hafta sonu Kim’in bir koltukta bilincini kaybetmiş bir şekilde otururken çekilmiş fotoğraflarını manşetten vermişti.

2 Comments