Helikopter Düştü Survivor Yarışmacıları Hayatını Kaybetti

Arjantin’de And Dağları yakınlarındaki La Rioja bölgesinde iki helikopter çarpıştı.

Kazada Arjantinli ikli pilot ile 8 Fransız hayatını kaybetti.Helikopterin, Fransa’nın Survivor’ı olarak bilinen ‘Dropped’ isimli programın çekim ekibini ve yarışmacılarını taşıdığı açıklandı.

,_zbfD4ytbECN5035yGZqQA
Kazada hayatını kaybedenler arasında; 2012 Londra Olimpiyatları’nda altın madalya kazanan yüzme şampiyonu Camille Muffat (sağda), 2008 Pekin Olimpiyatları’ndan bronz madalyayla
dönen boksör Alexis Vastine (ortada) ile ünlü yelkenci Florence Arthaud da bulunuyor.
Çarpışmanın meydana geldiği dağlık bölgedeki hava şartlarının iyi olduğunu belirten yetkililerden, kazanın nedeniyle ilgili araştırmanın sürdüğü açıklaması geldi.
Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande’ın “Fransız vatandaşlarımızın ani ölümü büyük bir üzüntüye neden oldu” açıklamasını yaparken, kazada hayatını kaybeden 28 yaşındaki Alexis Vastine, 2008 Pekin Olimpiyatları’nda bronz madalya kazanmıştı.

 

 

Vastine, 2012 Londra Olimpiyatları’nda ise çeyrek finalde kaybetti.
Dünya çapınca bir yelkenci olan 57 yaşındaki Florence Arthaud, 1990 yılında açık-deniz yarışı Route de Rhum’u (Rom Yolu) kazanmıştı.25 yaşındaki Camille Muffat da, 2012 Londra Olimpiyatları’nda 400 metre serbestteki zaferiyle birlikte üç altın madalya kazanmış ve 2014’te
havuzlara veda etmişti.

,Z1PnVdPIFkuw89K4DpjwAQ

5 Comments