Hint Sinemasının Türkan Şaray’ı Sridevi’nin Acı Sonu

Hindistan’ın sinema Merkezi Bollywood’un ünlü yapımcısı, Boney Kapoor’ın eşi  Bollywood’un ünlü yıldızı  Sridevi  Küvette boğularak hayatını kaybetti. Sridevi Kapoor’un kanında bol miktarda alkol tespit edildiği belirtildi.

Ünlü yapımcı Kapoor 54 yaşında feci bir kaza sonucu hayatını kaybeden eşi ile ilgili henüz bir açıklamada bulunmadı.

Sridevi sinema kariyerine başladığı gündenberi hep Kapoor ile birlikte onun yapımcısı olduğu filmlerde rol aldı. Bunların arasında Bay India ve anne filmleri en çok ün kazanan filmler oldu.

Kapoor, ilk eşi Mona Shourie ile evliyken Sridevi ile tanıştı. ilk eşinden Arjun ve Anshula adında iki çocuğu vardı.

Evli ünlü yapımcu Kapoor ve Sridevi‘nin ilişkileri Hindistan’da büyük tartışmalara neden oldu. Buna  rağmen Kapoor , Sridevi, 28 yaşındayken 1996’da onunla evlendi. Kopar o zaman 36 yaşındaydı.

Kapoor, 2013’te gazetecilere yaptığı açıklamada, “1970’lerin sonlarında Tamil filmini izlerken Sri’ye (Sridevi)aşık oldum. filmini izledikten sonra onunla ilgili daha fazla bilgi almak istedim. “Özellikle Chennai’ye  görüşmek için gittim, ancak orada bulamadım, Singapur’da film çekiyordu. Hayal kırıklığı içinde Mumbai’ye çok üzgün kahrolmuş olarak döndüm.

Hindistan’ın bu ünlü çifti bir çok yönüyle, Türk sinemasının sultanı Türkan Şoray ve  ünlü yapımcı Rüçhan Adlı’nın efsane aşklarıyla benzerlikler taşıyor.

62 yaşındaki Kapoor, 24 film imza attı bunlar araıonda en ünlüleri. Wanted 8Aranıyır2009), No Entry  Giriş Yok 2005), Call Çağrı 2000) ve Mr. India  (Bay Hindistan1987) gibi filmler var.

Hülya Karahan

hulyacar2001@yahoo.com

istanbulpost.com.tr ‘nin bu haberi link verilerek kullanılabilir.

 

1 Comment