Hükümet IŞID’e Karşı Savaşanlara Toplu Düğün Yaptı

Irak hükümetine IŞİD’e karşı savaşta destek veren Şii milisler için toplu nikah töreni düzenlendi. Irak Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın başkent Bağdat’ta düzenlediği törende 250 çift evlendirildi.

ıııı

 

IŞİD’le çatışmalarda ölenler için bir dakikalık saygı duruşundan sonra, üzerinde geline doğru koşan bir milis resminin bulunduğu, “mutluluğa doğru” yazan bir pankart açıldı.
Bakanlık yetkilisi Ekrem Naim bütün çiftlere bir televizyon, buzdolabı ve yatak odası takımı verileceğini belirtti. Naim hediyelere aralarında Irak Havayolları’nın da bulunduğu bazı yerli ve yabancı şirketlerin sponsor olduğunu söyledi.

 
Evlendirilen milisler Irak hükümet güçleriyle birlikte savaşan Şii milislerin çatı örgütü Halk Seferberlik Birimleri’nden. Damatlardan biri, kamuflaj üniformalarıyla evlenen milislerden bazıları üniformayla evlenmenin IŞİD’e karşı savaştaki kararlılığı vurguladığı için “çok güzel” olduğunu söyledi.

 
Milisler IŞİD’e karşı savaşta önemli bir rol oynuyor Özellikle geçen Mart’ta Tikrit’in geri alınmasında öne çıkan milisler insan hakları ihlalleriyle de suçlanıyor.

 

 

 

 

 

104 Comments