Hyatt Hotellerinde Plastik Kullanılmasını Yasakladı

Hyatt Hotelleri, dünyanın dört bir yanındaki tesislerinde tek kullanımlık plastik malzemelerin yasaklanacağını açıkladı.

Şirket 1 Eylül itibariyle, plastik pipetler ve içecek alımları sadece Hyatt tesislerinde talep üzerine sunulacak.

Hyatt’ın küresel operasyonlarından sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Frank Lavey, “Plastik pipetlerin ve içecek paketlerinin elimine edilmesi, sahip olduğumuz çevresel sürdürülebilirlik programlarına dayanıyor ve çevresel etkiyi azaltmak için küresel çabalarımızı daha da artırıyor” dedi. “Bu anlamlı bir adımdır ve taahhüdümüz pipetler ve içeceklerle bitmiyor. Yapabileceğimiz her yerde uygulanabilir alternatifleri keşfetmeye devam edeceğiz. ”

Her türlü plastiğin, özellikle de okyanuslarda inanılmaz zarar verici etkileri tanımlamaya başladı.

Dünya Doğal Hayatı Fonu’ndan alınan yakın tarihli bir rapora göre, şu anki tahminler, okyanusta büyük miktarda 150 milyon ton plastik var ve böyle  devam ederse, okyanus 2025 yılına kadar her üç ton balık için bir ton plastik içerecek ve 2050 yılına kadar okyanuslar ağırlıkça balıktan daha fazla plastiğe sahip olabilir.

Çevresel organizasyonlar ve liderler, yolcuları ve işletmeleri, plastik su şişeleri, tek kullanımlık şişme havuz oyuncakları ve tek kullanımlık tuvalet şişeleri gibi eşyaları da içeren bir dizi zararlı plastik malzemeyi tamamen ortadan kaldırmaya  çağırdılar.

Bazı şirketler, gezginlerin kendi işlerini yapmalarına yardımcı olmak için plastik ücretsiz seyahat güzergahları sunmaya başladı bile.

Hyatt, pipet ve içecek alımından uzaklaşmasının gıda portföyünü en aza indirgemek, saptırmak ve su ve enerji tüketimini azaltmak da dahil olmak üzere küresel portföyünde halihazırda devam eden çabalar üzerine kurulu olduğunu söyledi.

Hyatt 2020 Çevresel Sürdürülebilirlik Vizyonunu 2014 yılında piyasaya sürdüğünden bu yana ilkelerini satın alma kriterlerine entegre etmekte ve tedarikçileri sürdürülebilir uygulamalar etrafında birleştirmektedir.

Hyatt’ın en son Kurumsal Sorumluluk Puan Kartı’ndaki detaylar arasında:

Hyatt’ın Avendra tedarikçilerinin ve distribütörlerinin yüzde 100’ünün artık sürdürülebilirlik politikaları yürürlükte.

Hyatt, 2006 yılına göre tüm bölgelerde sera gazı emisyonlarını metrekare başına yüzde 25 azaltma hedefini aştı.

Kuzey Amerika’daki Hyatt otellerindeki spor merkezleri artık tek kullanımlık olmaktan ziyade geri dönüştürülebilir kulakiçi malzeme sunuyor. 2017 yılında, 80’den fazla katılımcı Hyatt oteli, yaklaşık 65.000 çift geri dönüştürülmüş kulaklığa katkıda bulundu.

Buna ek olarak, 2018’de Hyatt’ın Clean the World ile yaptığı işbirliğinin 10 yılını, otellerden sabun ve şampuan ürünlerini kullandığını, bunları geri dönüştürdüğünü ve bunları ihtiyaç duyulan topluluklara bağışladığını belirtti.

Geçtiğimiz dokuz yıl boyunca, Hyatt otelleri 475.000 liralık bar sabun ve tuvalet malzemeleri bağışladı. 2017’de kasırgalar sırasında Dünya’ya 185.000 adet hijyen seti ve 250.000 adet sabun sabun bağışladı.

1 Comment